Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Solina

znaleziono 101 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Solinie, województwo podkarpackie, powiat leski

Noclegi Solina. Wybierając się nad Solinę porównaj ceny oraz standardy noclegów. E-turysta.pl oferuje szeroki zakres ofert noclegowych w miejscowości Solina: ośrodki wypoczynkowe, hotele, SPA, pokoje gościnne, domki letniskowe oraz ośrodki agroturystyczne. Sprawdź sam ofertę noclegową, rozrywkową i turystyczną w Solinie i okolicach.
Solina jest miejscowością położoną w gminie o ten samej nazwie, w województwie podkarpackim, w Bieszczadach. Do 1999 roku była siedzibą tejże gminy, jednak ta została przeniesiona do Polańczyka. Wieś położona jest nad Jeziorem Solińskim, zbiornikiem sztucznie utworzonym w 1968 roku poprzez spiętrzenie wód rzek San i Solinka. W związku z tym cała wieś musiała zostać przeniesiona, a poprzednia lokalizacja Soliny znajduje się teraz na dnie jeziora.
Osada po raz pierwszy w źródłach spisanych wymieniana jest w już 1426 roku jako dobra rodziny Kmitów. W drugiej połowie piętnastego wieku wieś została ponownie lokowana na prawie wołoskim. W dziewiętnastym wieku zaś właścicielem majątku był Franciszek Leszczyński, uczestnik powstania styczniowego.
Obecnie Solina jest miejscowością turystyczną oraz letniskową posiadającą malowniczą panoramę Bieszczad i Jeziora Solińskiego. Znajduje się tutaj przystań statków turystycznych i spacerowych. Miejscowość jest także bazą dla osób uprawiających sporty wodne oraz dla turystów planujących wycieczki piesze czy też rowerowe bieszczadzkimi szlakami.

Solina noclegi, pobyt w sercu bieszczadzkiej Krainy Wilka


Bieszczady, polski Dziki Zachód, to jeden z bardziej atrakcyjnych regionów w Polsce. Przez ten malowniczy teren przepływa rzeka San, stanowiąca prawy dopływ Wisły. Góry zaliczamy do zachodniej części Wschodnich Beskidów, będących z kolei częścią Zewnętrznych Karpat Wschodnich. Bieszczady charakteryzują się unikatowymi walorami przyrodniczymi, malowniczymi pejzażami, niepokorną historią oraz wagabundzkim klimatem. Turyści odwiedzają okolice Soliny zarówno latem jak i zimą. Sezon turystyczny trwa tu niemal cały rok, dlatego o wolne pokoje jest często trudno. Bieszczadzkie obiekty noclegowe słyną z wyjątkowej gościnności, a oferta noclegowa jest bardzo bogata i atrakcyjna. Świetną bazę noclegową, tanie noclegi nad Soliną, odnajdziemy na stronach portalu społecznościowego e-turysta. Zachęcamy do rezerwacji i zapraszamy w Bieszczady, gdzie kręcono serial Wataha.

Tanie noclegi nad Soliną, atrakcje dla całej rodziny


Bieszczady niezmiennie kojarzą się wszystkim z górami i ogromnym jeziorem, Zalewem Solińskim. Takie zróżnicowanie terenu sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pobyt nad jeziorem to prawdziwa gratka dla rodzin z dziećmi. Rejs, wyprawy rowerowe, spacery leśnymi ostępami, ogniska, zwiedzanie elektrowni, spacer zaporą to atrakcje, za którymi tęsknią nie tylko najmłodsi globtroterzy. Pobyty w domkach letniskowych nad jeziorem cieszą się popularnością wśród właścicieli czworonożnych przyjaciół, którzy towarzyszyć nam mogą podczas urlopowego turnusu. Lokalizacje nad jeziorem wybierane są zwykle ze względu na liczne atrakcje, które towarzyszą takim pobytom. Szczególnie dobrze poczują się w tych miejscach miłośnicy sportów wodnych. To idealne rewiry dla pasjonatów kajakarstwa, windsurfingu, żeglarstwa, nurkowania. Wczasy nad jeziorem to raj dla spacerowiczów i rowerzystów. Solina noclegi, na stronach e-turysty sezon już się rozpoczął. Zachęcamy do rezerwacji.

Noclegi nad Soliną z e-turystą


Jezioro Solińskie powstało w wyniku spiętrzenia wód Solinki i Sanu. Nazwa zbiornika wodnego pochodzi od małej miejscowości Solina, w której znajduje się zapora. Historia całej okolicy, to typowe dla bieszczadzkiego klimatu, jest bardzo ciekawa. Przed powstaniem zapory wodnej wieś Solina znajdowała się w miejscu obecnego zbiornika wodnego. Pierwsze zapisy historyczne o wsi pochodzą z 1426 roku, w dokumentach znajdują się informacje, które świadczą o tym, że dzieje miejscowości były bardzo burzliwe i skomplikowane. Po wybudowaniu zbiornika wioskę przeniesiono na północno-wschodni brzeg zalewu. Miejscowość nie jest zbyt duża, a potoczne określenie Solina oznacza region turystyczny wokół Jeziora Solińskiego oraz sam zalew. Gmina Solina to prawie dwieście kilometrów kwadratowych, a większość miejscowości ulokowana jest w okolicy zalewu. Rejony te ściągają w swe zróżnicowane, malownicze tereny rzesze wczasowiczów. Tu odpocząć można na plaży, podczas spacerów, wypraw rowerowych, rejsów żeglarskich i wypadów rowerkami wodnymi. Solina to idealna okolica na rodzinne wakacje. Tu każdy spędzi czas tak, jak chce i lubi. W doborze miejsc noclegowych przydatny okazuje się portal społecznościowy e-turysta, gdzie pod hasłem „Noclegi nad Soliną” odnaleźć można sprawdzone miejsca noclegowe. Wszystkie oferty opatrzone są zdjęciami, informacjami, komentarzami. Tu znajdziemy wakacyjne lokum dla siebie i rodziny. Portal e-turysta pomoże zaplanować udany pobyt, wskaże na ciekawe atrakcje w okolicy, zaproponuje niebanalne wycieczki, pomoże dokonać wyboru niezdecydowanym. Polecamy! Wakacje, kierunek Solina!

Solina noclegi tanie, pomysł na wypad w bieszczadzkie połoniny


W rejonie Jeziora Solińskiego nikt, na pewno, nie będzie się nudził. Jedynym mankamentem sezonowego pobytu może być natłok turystów i mnogość komercyjnych atrakcji. Osoby, które poczują się zmęczone wakacyjnym gwarem powinny pamiętać, iż Solina to doskonała baza wypadowa w majestatyczne i tajemnicze Bieszczady, pełne legend i wspomnień o Biesach i Czadach. Stąd blisko do Ustrzyk Dolnych, Cisnej, Wetliny, Leska i Sanoka. Bieszczadzki Park Narodowy kusi szlakami, dostosowanymi do różnym możliwości turystów. Pobyt nad Jeziorem Solińskim to wakacje wypełnione atrakcjami, a Solina noclegi tanie to doskonały pomysł na bezpieczny nocleg. Zachęcamy do odwiedzenia stron portalu e-turysta, tu każdy globtroter znajdzie nocleg dopasowany do możliwości finansowych i potrzeb. Zapraszamy w Bieszczady przez cały rok. Podobno jesienią jest tu najpiękniej…

Solina tanie noclegi


Solina to wieś znajdująca się w gminie Solina, położona w pobliżu Jeziora Solińskiego, na terenie której możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych o zróżnicowanych standardach oraz cenach. Szeroki wachlarz ofert noclegowych w Solinie, pozwoli na zaplanowanie idealnego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb wypoczynku każdemu turyście. Tanie noclegi w Solinie umożliwią spędzenie wolnego czasu na relaksie oraz zwiedzaniu pięknej okolicy a także zapory na jeziorze solińskim. Dzięki ośrodkom wypoczynkowym, hotelom, SPA, domom wczasowym i rozbudowanej agroturystyce, każdy turysta znajdzie interesującą ofertę noclegową w Solinie.

Noclegi Solina na e-turysta.pl


Solina to malownicze i spokojne miejsce, przyciągające co roku wielu turystów. Bliskość Jeziora Solińskiego zachęca zwiedzających do podziwiania krajobrazu samego jeziora jak i terenów leśnych. Dlatego już teraz warto zaplanować nocleg w Solinie. Możliwość wynajęcia noclegu w sezonie turystycznym jest dużym ułatwieniem. Szeroki wybór tanich noclegów w Solinie pozwoli na dostosowanie obiektu noclegowego do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego.

Solina, wieś w pobliżu której znajduje się Jezioro Solińskie


Solina to wieś leżąca w województwie podkarpackim, w pobliżu której znajduje się Jezioro Solińskie, służące jako zbiornik zaporowy. Okolice Jeziora Solińskiego i sama Solina jest często atrakcją turystyczną osób wypoczywających. Na brzegu jeziora znajdują się ośrodki rekreacyjne, wyznaczone kąpieliska, miejsca przeznaczone do żeglugi oraz windsurfingu. Na zachodnim brzegu natomiast, leży miejscowość uzdrowiskowa Polańczyk, słynąca z wód wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowo-bromkowych. Pierwsze wzmianki na temat tej pięknej wsi pojawiają się już na początku XV wieku, dziś Solina jest głównie ośrodkiem sportów wodnych oraz przystanią dla statków spacerowych.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Solina, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Solinie

Gdzie w Solinie można zarezerwować nocleg niedaleko jeziora?
Położona przy zaporze wodnej na Jeziorze Solińskim miejscowość co roku przyciąga wielu turystów. Dla ich wygody zebraliśmy razem oferty obiektów noclegowych położonych blisko Jeziora Solińskiego w Solinie.
Z centrum blisko będzie zarówno nad jezioro czy do szlaków turystycznych lub na wieczorną biesiadę. Jeżeli potrzebujesz takiego zakwaterowania, to sprawdź te propozycje obiektów noclegowych blisko centrum Soliny.
Ceny noclegów w Solinie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Solinie kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w domkach letniskowych, pokojach gościnnych czy gospodarstwach agroturystycznych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 46 obiektów w Solinie, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Solinie znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być domki letniskowe, pokoje gościnne czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Solinie znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Solinie, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Solinie 53 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Solinie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Solinie baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w domkach letniskowych, pokojach gościnnych oraz gospodarstwach agroturystycznych.

Dojazd do Soliny


Dojazd do Soliny samochodem

Dojazd do Soliny z południowej i zachodniej części kraju częściowo odbywa się autostradą A4, którą należy opuścić na wysokości Dębicy i następnie pokonać odcinek DK94. Do DK94 wiedzie też trasa turystów poruszających się z Warszawy przez S7, DW751, 756, 764 i 985. Kolejnym etapem jest podróż drogami wojewódzkimi do Domaradza i skręt w DW886 w kierunku Sanoka. Po dojeździe do Leska drogą DK84 trzeba przejechać przez most w DW895, która ciągnie się przez ok. 12 kilometrów aż do Soliny.

Dojazd do Soliny innymi środkami transportu

Bezpośredni dojazd do Soliny autobusem możliwy jest z Krakowa dzięki firmie San-Bus oraz z Katowic autokarem Inter. Wyruszając z innych miast, np. Warszawy z przedsiębiorstwem Neobus albo z Rzeszowa i Lublina za pomocą Galicji Express, należy przesiąść się w Lesku do PKS Stalowa Wola lub pojazdu Inter. W sezonie turystycznym dojazd do Soliny odbywa się również autobusami FlixBus.

Gdzie zaparkować w Solinie

Blisko Zapory w Solinie, przy drodze wojewódzkiej nr 895, znajduje się kilka dużych, płatnych parkingów. W przypadku braku wolnych miejsc można pozostawić samochodów nieco dalej od centrum, w okolicy centrum paintballowego, przy tej samej drodze. Po drugiej stronie Zapory, w jej bezpośrednim sąsiedztwie, działają trzy płatne parkingi.

Cykliczne wydarzenia i imprezy w Solinie


Festyn Odpustowy

Początek lata w Solinie związany jest z Festynem Odpustowym, który tradycyjnie rozpoczyna się popołudniową mszą. W trakcie uroczystości odbywa się święcenie motocykli i rowerów. Po zakończeniu nabożeństwa w Centrum Kulturalnym Solina-Zabrodzie ma miejsce zabawa dla całej rodziny. Animacje dla dzieci, gry, konkursy, a także przysmaki kuchni regionalnej i kresowej oraz oryginalne nalewki, skutecznie przyciągają spragnionych rozrywki turystów.

Swim Run Poland Solina

Młoda, ale ciesząca się sporym zainteresowaniem bieszczadzka impreza to Swim Run Poland. W trakcie konkursu zawodnicy mają za zadanie pokonać dystans ponad 20 lub 40 kilometrów w dwuosobowych zespołach. Śmiałkowie na przemian biegną i płyną, dlatego uczestnictwo w wyścigu wymaga odpowiedniego przygotowania. Wydarzenie odbywa się we wrześniu w urokliwym rejonie Jeziora Solińskiego.

Armagedon Active

Kolejną imprezą, która przyciąga wysportowanych turystów, jest Armagedon Active, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami. Uczestnicy mierzą się z własnymi słabościami, pokonując wybrane trasy wymagające wspinaczki z pomocą liny, czołgania się, stąpania po ruchomych belkach i innych umiejętności. Na zmęczonych zawodników czekają pamiątkowe puchary, jednak samo dotarcie na metę daje nie lada satysfakcję. Konkurs odbywa się przy Jeziorze Solińskim w czerwcu.

Najciekawsze atrakcje w Solinie i okolicy


Jezioro Solińskie

Najwspanialszą zaletą pobytu w Solinie jest oczywiście widok na malownicze Jezioro Solińskie, utworzone w miejscu dawnej wsi Solina. Ten ogromny zbiornik retencyjny ma silnie rozwiniętą linię brzegową z ujściami strumieni w niewielkich zatoczkach. Turyści chętnie korzystają z wydzielonych kąpielisk i piaszczystej plaży, pływają rowerami wodnymi, a także uprawiają żeglarstwo lub windsurfing. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, liczne punkty gastronomiczne i lunapark.

Zapora w Solinie

W 1968 roku ukończono budowę najpotężniejszej w Polsce zapory wodnej. Monumentalna konstrukcja w Solinie ma 664 metry długości i aż 81,8 metrów wysokości. Zapora powstała poniżej ujścia Solinki do Sanu, co wiązało się z zatopieniem kilku wsi, w tym Soliny. Tama służy Elektrowni Solina oraz licznym turystom, którzy przechadzają się szerokim deptakiem i podziwiają czyste wody utworzonego jeziora. Z każdej strony zapory znajdują się liczne kramy z tradycyjnymi pamiątkami i punkty gastronomiczne.

Park Linowy Solina

Wizyta w Parku Linowym Solina, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zapory, to świetny pomysł na aktywne i pełne emocji popołudnie. Dostępne są dwie różne trasy i 19 przeszkód, których pokonanie wymaga sprytu i wysiłku fizycznego. Oprócz samej wspinaczki atrakcją są wspaniałe widoki na jezioro i monumentalną tamę. Poruszanie się po 250-metrowym szlaku odbywa się z odpowiednim zabezpieczeniem i po krótkim przeszkoleniu przez profesjonalnego instruktora.

Paintball Bieszczady

Przy drodze wojewódzkiej nr 895 w Solinie znajduje się centrum paintballowe o wymiarach 120 x 60 metrów. Poligon obejmuje polanę z różnorodnymi przeszkodami oraz las. Do obiektu przynależy też zabezpieczone miejsce na ognisko i duży parking. Zabawa jest możliwa nawet w przypadku ośmioletnich dzieci, dlatego do Paintball Bieszczady warto się wybrać całą rodziną. Doświadczona obsługa pomaga w dobraniu mocy pistoletów do potrzeb gości.

Ścieżki spacerowe w Polańczyku

W trakcie pobytu w Solinie nie sposób nie odwiedzić sąsiedniego Polańczyka. Słynna wieś wczasowo-uzdrowiskowa dysponuje wieloma ścieżkami spacerowymi. Jedną z najpiękniejszych jest trasa biegnąca wokół kurortu, która liczy 1,5 kilometra, a jej przejście spokojnym tempem zajmuje około godziny. Na kolejne spacery można też wybrać ścieżkę „Cypel Polańczyka”, „Perła Polańczyka” lub „Zielone wzgórza nad Soliną”. Przepiękne widoki i czyste bieszczadzkie powietrze gwarantują doskonały relaks.

Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie

Bogatą historię dawnych mieszkańców Bieszczad można poznać dzięki Muzeum Kultury Bojków, które mieści się przy Małej Pętli Bieszczadzkiej 12 w Myczkowie. Wciąż powiększane zbiory nowej placówki obejmują przedmioty życia codziennego górali pochodzenia rusińskiego i wołoskiego, czarno-białe fotografie, tradycyjne stroje oraz wykorzystywane niegdyś narzędzia. Warto zwrócić uwagę na piękne ikony i murowany piec kuchenny z miejscem do wypieku chleba na zakwasie.