Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Gdańsk

znaleziono 394 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Tanie Noclegi w Gdańsku - Gdańsk to miasto, którego w zasadzie nie trzeba reklamować. Każdego roku odwiedzane jest przez miliony turystów. Świetne położenie, wspaniałe zabytki i liczne atrakcje sprawiają, że nie sposób się tu nudzić nawet przez chwilę. Jednak aby pobyt przebiegał w pełni komfortowo, warto z wyprzedzeniem zadbać o noclegi. Gdańsk dysponuje pokaźną bazą różnorodnych obiektów w atrakcyjnych lokalizacjach. Czym się zatem kierować przy wyborze kwatery?
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Tanie noclegi – Gdańsk w wersji budżetowej


Nawet dwutygodniowy urlop nad Bałtykiem nie musi się wiązać z wydawaniem fortuny. Z oczywistych względów dla wielu osób jedną z kluczowych kwestii jest koszt wynajmowanego mieszkania. Noclegi w Gdańsku, prezentowane w serwisie internetowym e-turysta.pl, to nie tylko drogie apartamenty, ale również przystępne cenowo mieszkania, domki, pokoje gościnne oraz kwatery pracownicze. Niezależnie od zasobności portfela, każdy turysta ma szansę wypocząć w Trójmieście bez obaw o niewygodne łóżko lub niedostateczną czystość lokalu. Warunkiem jest odpowiednio szybka rezerwacja, ponieważ najciekawsze oferty w sezonie turystycznym cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Choć tanie noclegi Gdańsk zapewnia w dużej ilości, liczba obiektów w najpopularniejszych lokalizacjach jest ograniczona. Spora odległość od morza lub starówki nie musi być problemem w przypadku poruszania się samochodem, jednak dla osób, które zdecydowały się na dojazd pociągiem lub autobusem, może być to spore utrudnienie. Jak zatem wybrać miejsce kwaterunku, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań?

Najlepsze noclegi – Gdańsk bez tajemnic


Dla większości osób gdańskie noclegi blisko morza to najlepsze miejsce pobytu, jakie może się przytrafić w trakcie wymarzonych wakacji w Trójmieście. Bezpośrednio z Bałtykiem styka się wiele dzielnic, jednak należy pamiętać, że niektóre z nich są naprawdę duże i sięgają w głąb miasta. Najlepszym przykładem jest Przeróbka, która jest tak wydłużona, że graniczy ze Śródmieściem. Do najpopularniejszych lokalizacji należy Wyspa Sobieszewska, oddalona od starówki o kilkanaście kilometrów. O jej wspaniałości nie decydują tylko szerokie i zadbane plaże. Część dzielnicy porasta Las Mierzei, a w pasie nadmorskim znajdują się malownicze wydmy. Przyjazny mikroklimat zachęca turystów nie tylko do kąpieli wśród fal, ale również spacerów i odkrywania piękna przyrody. Wyspa Sobieszewska ma status obszaru chronionego krajobrazu i wyspy ekologicznej, dlatego to świetny wybór dla osób, które nade wszystko cenią obcowanie z naturą. Każdego roku zatrzymuje się tutaj aż 300 gatunków ptaków, a w pobliżu ścieżek można dostrzec niezwykle rzadkie gatunki roślin, takie jak kruszczyk rdzawoczerwony i mikołajek nadmorski. Choć wyspa jest miejscem obleganym przez gości, przy odrobinie szczęścia i tu można zarezerwować tanie noclegi. Gdańsk, mimo że kojarzy się z tętniącą życiem metropolią, dzięki Wyspie Sobieszewskiej odkrywa swoje drugie, zaciszne oblicze.

Gdańsk nie tylko dla plażowiczów


Wypoczynek na łonie natury jest tylko jedną z wielu opcji, jaką oferuje Gdańsk. Malownicze zakątki miasta zachęcają do wybrania mieszkania bliżej centrum. Reprezentacyjną częścią Śródmieścia jest Główne Miasto, na którego terenie znajdują się najsłynniejsze zabytki. To właśnie tutaj ciągnie się urzekający deptak nadwodny wzdłuż brzegu Motławy, czyli Długie Pobrzeże. Najbardziej charakterystycznym punktem przy ulicy jest oczywiście Brama Żuraw, czyli średniowieczny dźwig portowy. Dla wielu osób to właśnie wiekowe, ale pełne życia i gwaru miejsca na mapie miasta będą najlepszym wyborem na noclegi. Gdańsk ma naprawdę wiele do zaoferowania. Ulica Długa i jej słynne przedłużenie, czyli Długi Targ, to tzw. Droga Królewska, obfitująca w wiele cennych zabytków. Przepiękne, kolorowe kamienice były niegdyś siedzibą najbogatszych kupców i urzędników, dlatego po dziś dzień cieszą oczy przechodniów finezyjną formą i efektownymi zdobieniami.
Do najbardziej zachwycających budowli należy Dwór Artusa, który niegdyś pełnił funkcję ośrodka życia towarzyskiego i giełdy. W pobliżu znajduje się oblegana Fontanna Neptuna, boga wód. Warto również zwiedzić gotycko-manierystyczny ratusz wzniesiony z cegły. Fantastyczne pomieszczenia wypełnione dziełami sztuki to obowiązkowy punkt programu dla każdego wielbiciela malarstwa i architektury. Jak w domu na Głównym Mieście poczują się też osoby, które lubią szalone imprezy lub cenią wykwintne restauracje i kameralne knajpki. Komfortowe noclegi w Gdańsku sprawiają, że każdy dzień można spędzić na pełnych obrotach.

Gdańsk: Najpiękniejsze nadmorskie miasto


Gdańsk to jedno z najpiękniejszych nadmorskich miast, które zachwyca swoim urokiem przybywających do niego turystów. Dzięki swojej historii zachęca do zwiedzania i bliższego poznania jego zabytkowych murów. Gdańsk to także jeden z większych ośrodków kultury – na jego terenie znajdują się liczne muzea, biblioteki, teatry, opery oraz filharmonie. Dzięki swojemu połączeniu z Gdynią oraz Sopotem tworzy czwarty pod względem swojej wielkości obszar metropolitarny w Polsce. Najbardziej zjawiskowe zabytki architektury znajdują się w Głównym jak i Starym Mieście – wzdłuż Drogi Królewskiej. Możliwość spędzenia aktywnie czasu, dzięki różnorakim atrakcjom turystycznym, piękne i czyste plaże, oraz sama przyroda, co roku przyciągają kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających. Dlatego już dziś należy zaplanować nocleg w Gdańsku - jednym z najbardziej obleganych nadmorskich miast Polski.

Gdańsk - tanie noclegi


Na terenie nadbałtyckiego miasta jakim jest Gdańsk, możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych zarówno o wysokim jak i średnim standardzie. Szeroki wybór noclegów w Gdańsku pozwala na dostosowanie kwatery do indywidualnych potrzeb i preferencji. Tanie noclegi na terenie Gdańska umożliwiają komfortowy pobyt oraz wypoczynek wszystkim turystom. Luksusowe apartamenty, najlepiej oceniane hotele, tanie noclegi, pokoje i kwatery w Gdańsku – już dziś odnajdziesz najlepsze oferty dzięki e-turysta.pl. Nie należy zapominać, że miasto Gdańsk słynie także z cyklicznych imprez oraz festiwali okolicznościowych, dlatego też bardzo ważna jest możliwość wynajęcia pokoju czy kwatery noclegowej podczas organizowanych widowisk. Noclegi w Gdańsku, ułatwi dojazd do interesujących miejsc znajdujących się w jego obrębie lub okolicy. A szeroki zakres noclegów w Gdańsku, pozwoli na dogodny dobór prywatnych kwater, pokojowych hoteli czy ośrodków agroturystycznych dostosowanych do spersonalizowanych potrzeb zwiedzającego.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Gdańsku

Jak w Gdańsku znaleźć noclegi położone blisko morza?
W Gdańsku znajduje się kilka urokliwych plaż, ale są one położone w różnych częściach miasta. Specjalnie dla amatorów morza i wypoczynku na plaży zebraliśmy w jednym miejscu oferty gdańskich noclegów blisko morza.
Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku znajduje się blisko trójmiejskiej obwodnicy w dzielnicy Matarnia. Dla osób podróżujących do Trójmiasta samolotem przygotowaliśmy listę noclegów blisko portu lotniczego w Gdańsku.
W centrum miasta ulokowana jest lwia część zabytków, a także duża ilość kawiarenek i restauracji. To doskonały punkt wypadowy do zwiedzania atrakcji, dlatego koniecznie sprawdź propozycje noclegów blisko centrum Gdańska.
Jeżeli szukasz możliwości rezerwacji noclegu blisko dworca kolejowego w Gdańsku, to sprawdź nasze zestawienie noclegów blisko dworca PKP.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 144 obiektów w Gdańsku, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Gdańsku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Gdańsku kształtują się na poziomie 75-80 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w mieszkaniach do wynajęcia, pokojach gościnnych czy domkach letniskowych.
W Gdańsku znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być mieszkania do wynajęcia, pokoje gościnne czy też domki letniskowe. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Gdańsku znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Gdańsku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Gdańsku baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w apartamentach, mieszkaniach do wynajęcia oraz hotelach.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Gdańsku, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Gdańsku 89 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Gdańsku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd do Gdańska


Dojazd do Gdańska samochodem

Najszybsza i najbardziej komfortowa trasa do Gdańska z południowej części kraju to autostrada A1. Jazdę należy kontynuować krótkimi odcinkami dróg ekspresowych S6 i S7, a następnie wybrać zjazd do preferowanej części miasta. Z okolic Warszawy podróż odbywa się bardzo sprawnie i bez konieczności śledzenia mapy dzięki kilkuset kilometrowej trasie S7. Dojazd do Gdańska z Pomorza Zachodniego ułatwiają drogi S3 i S6 oraz DK6, z której należy skręcić w DW211.

Dojazd do Gdańska innymi środkami transportu

Doskonałą alternatywą dla podróży samochodem jest samolot. Gdański port lotniczy obsługuje wiele krajowych połączeń. Warto też rozważyć dojazd pociągiem. Z wybranych miast odchodzą bardzo szybkie i komfortowe składy Express InterCity Premium. Do Gdańska kursują również wygodne autobusy dalekobieżne, m.in. popularny FlixBus, jednak czas przejazdu z odległych zakątków Polski jest znacznie dłuższy niż samolotem czy koleją.

Gdzie zaparkować w Gdańsku

Na wydzielonym obszarze Gdańska obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania. Dotyczy to zwłaszcza centrum miasta i atrakcyjnych lokalizacji nad morzem. Darmowe parkingi znajdują się przy dużych centrach handlowych, takich jak Galeria Przymorze, Morena, Alfa Centrum i Matarnia Park Handlowy. Przez godzinę bez opłat można pozostawić samochód na terenie Galerii Bałtyckiej, Forum i Madison. Parking przy centrum handlowym Forum jako jedyny działa przez całą dobę.

Cykliczne wydarzenia i imprezy w Gdańsku


Jarmark Świętego Dominika
Niezwykły, trwający aż trzy tygodnie targ w Gdańsku należy do ścisłej czołówki największych tego typu wydarzeń Europie. Tradycje jarmarku sięgają 1260 roku, kiedy to papież ustanowił go bullą na wniosek dominikanów. Początek imprezy przypada na ostatni tydzień lipca, przyciągając do miasta miliony turystów. Oprócz mnóstwa rozmaitych stoisk, na których można zakupić oryginalne pamiątki, bogaty program obejmuje koncerty, festyny, pokazy laserowe, barwne korowody i wiele innych atrakcji.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych „Feta”
Począwszy od 1997 roku, kiedy to obchodzono tysiąclecie Gdańska, organizowany jest wyjątkowy festiwal uliczny. W lipcu na terenie Góry Gradowej oraz Centrum Hewelianum przez cztery dni można oglądać spektakle znane w wielu różnych państwach europejskich. Nad Bałtykiem gościł m.in. teatr Stella Polaris, który występował na uroczystym otwarciu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer. Udział w przedstawieniach jest bezpłatny.

Baltic Sail
Początek lipca w Gdańsku to najlepszy czas na urlop dla wielbicieli żeglarstwa. Dwudniowa impreza Baltic Sail to wspaniała okazja do obejrzenia zabytkowych statków, wysłuchania wesołych szant lub zrobienia zakupów na jednym z licznych stoisk marynistycznych. Warto też wybrać się w trzygodzinny rejs po wodach Zatoki Gdańskiej. Największą popularnością cieszy się bogato zdobiony i bajecznie kolorowy statek Libava, który stanowi rekonstrukcję XVII-wiecznego żaglowca.

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana
Od 2006 roku w Gdańsku odbywa się impreza plenerowa poświęcona twórczości genialnego kompozytora, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Różnorodne koncerty organizowane są w drugiej połowie sierpnia w Parku Oliwskim, Katedrze Oliwskiej, Domu Uphagena oraz w Pałacu Opatów. Oprócz ciekawych aranżacji słynnych utworów program obejmuje warsztaty literacko-muzyczne dla dzieci i pokazy tzw. tańczącej fontanny, która znajduje się w Parku Oliwskim.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie
Kilkudziesięcioletnia historia Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie sprawia, że jest to jedno z najstarszych tego typu wydarzeń w skali Europy. Artyści grają na wspaniałych organach, wykonanych przez Jana Wilhelma Wulffa z Ornety. Instrument znajduje się w zabytkowej Katedrze Oliwskiej, która gwarantuje niezapomnianą atmosferę i świetną akustykę. Organy rozbrzmiewają w wakacje w każdy wtorek i piątek o godzinie 20:00. Obowiązują bilety wstępu.

Solidarity of Arts
Festiwal Solidarity of Arts każdego roku odwołuje się do różnych wydarzeń, które miały ogromny wpływ na dzieje Polski. Nazwa imprezy jest oczywiście związana z Solidarnością i przełomowym strajkiem w stoczni gdańskiej. Od 2009 roku w sierpniu w ramach festiwalu prezentowane są projekty z pogranicza muzyki, filmu i teatru. Na scenie pojawiały się takie sławy jak Bobby McFerrin, Kurt Elling, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko, Brodka czy Kayah.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Gdańsku i okolicy


Ratusz Głównego Miasta

Okazały ceglany ratusz w stylu gotycko-renesansowym góruje nad Drogą Królewską, czyli reprezentacyjnym szlakiem zabytkowej części Gdańska. Najstarszą częścią budowli jest komora palmowa, w której niegdyś mieściła się sala kupiecka. Obecnie we wnętrzu dawnych władz miejskich znajduje się Muzeum Gdańska. Bryłę zdobią dwa zegary: pierwszy umieszczono na wysokiej wieży, a drugi, słoneczny, przytwierdzono na narożniku od strony ulic Długiej Kramarskiej.

Fontanna Neptuna

Najsłynniejsza fontanna nad polskim morzem stoi przed wejściem do Dworu Artusa, na Długim Targu. Wzniesiono ją na początku XVII wieku w stylu nawiązującym do manieryzmu flamandzkiego i rokoko. Antyczne proporcje rzymskiego boga mórz są jednym z najważniejszych symboli Gdańska, dlatego latem pomnik fotografowany jest przez miliony turystów. Legenda głosi, że jeśli przybywa się do miasta po raz pierwszy, trzeba pocałować odlanego z brązu Neptuna poniżej pleców.

Dwór Artusa

Przy Długim Targu 44 zlokalizowany jest gmach, który w dawnych czasach pełnił funkcję ośrodka życia towarzyskiego. Obecnie Dwór Artusa stanowi oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Nazwa budowli nawiązuje do średniowiecznej opowieści o królu Arturze, który na wieki stał się symbolem rycerskich cnót. W ogromnej sali gotyckiej mieszczą się wspaniałe rzeźby, bogato zdobiony piec, malowidła ścienne, miniatury żaglowców i inne warte uwagi dzieła.

Brama Zielona

Najstarszą bramą wodną Gdańska, wspominaną już w 1357 roku, jest Brama Zielona Głównego Miasta. Charakterystyczna budowla w stylu manieryzmu niderlandzkiego stoi przy Długim Targu 44 i od wieków nieprzerwanie zachwyca pięknie zdobioną fasadą. Do wykonania konstrukcji wykorzystano niewielkie holenderskie cegły, które nadały jej wyjątkowego wyglądu. We wnętrzu można podziwiać ekspozycje organizowane przez Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz Gdańską Galerię Fotografii.

Brama Żuraw

Na typowej pocztówce z Gdańska nie może zabraknąć zdjęcia Bramy Żuraw, czyli zabytkowego dźwigu portowego nad Motławą. W średniowieczu konstrukcja służyła do załadunku towarów na statki handlowe oraz do stawiania masztów. Obecnie brama stanowi filię Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Potężna ceglana budowla w stylu gotyku flamandzkiego najbardziej znana jest od strony rzeki, czyli południowej, jednak warto też zobaczyć jej drugie oblicze od strony miasta.

Muzeum Bursztynu w Wieży Więziennej

Przy Targu Węglowym 26 znajduje się element murów obronnych średniowiecznego Gdańska, który razem z szyją i Katownią tworzy barbakan ulicy Długiej. W przeszłości na wschodniej elewacji Wieży Więziennej przeprowadzano egzekucje. Obecnie w zabytkowej budowli mieści się Muzeum Bursztynu, dzięki któremu można się zapoznać z historią bałtyckiego jantaru, precyzyjnie wykonaną biżuterią, meblami zdobionymi bursztynem oraz z jedyną w Polsce inkluzją jaszczurki sprzed 40 milionów lat.