Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

3. dzień w ramach VIII Krakow Summer Animation Days

3. dzień w ramach VIII Krakow Summer Animation Days
Film, który otwiera trzeci dzień festiwalu to kompilacja trzech wcześniejszych animacji reżysera
Gdzie?
Mały Rynek w Krakowie
Mały Rynek, 31-041 Kraków
Kiedy?
6 sierpnia 2016 od 21:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Grupa Manta

Grupa Manta zaprasza na plenerowe święto animacji nazwane Krakow Summer Animation Days. Będzie to VIIII odsłona festiwalu, który koncentruje się wokół studenckich etiud i animacji. Impreza organizowana na Małym Rynku w Krakowie ściąga rokrocznie wielu zainteresowanych. Wstęp na przegląd jest bezpłatny. Podczas święta animacji organizowanego pod gołym niebem zobaczyć można różnorodne animacje, produkcyjne filmy, wybitnych artystów związanych z animowanym filmem.

Często w organizację imprezy włączają się znane francuskie, węgierskie, chińskie, brazylijskie, niemieckie oraz polskie festiwale. W trakcje przeglądu poznać można interesujące, chińskie i japońskie, animacje. Sporym zainteresowaniem cieszą się długometrażowe animacje między innymi polskie, brazylijskie, węgierskie, czeskie, australijskie. Szczególną gratką stanowią pokazy animacji z muzyką na żywo. Podczas przeglądu pojawiają się projekty, którym towarzyszą audiodeskrypcja oraz napisy dla niesłyszących.

Program trzeciego dnia festiwalu:
21:30 amerykańska produkcja z 2012 roku w realizacji Don Hertzfeldta.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Hertzfeldt to twórca nagrodzony Oscarem w 2000 roku za film „Odrzucony/Rejected”. Miał wtedy tylko 33 lata i od tego momentu postrzegany jest przez filmowe towarzystwo jako twórca kultowy. Film, który otwiera trzeci dzień festiwalu to kompilacja trzech wcześniejszych animacji reżysera. Ten filmowy koktajl przypomina bardzo czarną komedię i jest kwintesencja stylu Don Hertzfeldta. Warto zobaczyć! Taki piękny dzień/ It is such a beautiful day 62’!

22: 40 prezentacja Studia A, w ramach której zobaczymy:

produkcje polskie z 2007 roku:
„Refreny” w realizacji Wioletty Sowy, 13’
„Wszystko płynie” w realizacji Edyty Turczanik, 8’
„Sekwens” w realizacji Roberta Sowy, 8’;

produkcję polską z 2014 roku:
„Lato 2014” w realizacji Wojciecha Sobczyka, 12’20”;
Koprodukcję polsko – indyjską z 2006 roku:
„Printed Rainbow” w realizacji Gitanjali Rao, 15’;

produkcję estońską z 1998 roku:
„Bermuda” w realizacji Ülo Pikkova, 11’

produkcję polską z 2016 roku:
„Galactic Meander Expanded Cinema – Only One Screen – pl. Szczepański” w realizacji Andrzeja Jacka Bronikowskiego, 10’.

Krakowskie Studio A (Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego, Eksperymentalnego i Video) powstało z myślą o twórcach sztuki filmu animowanego. Wspieranie działalności artystycznej twórców, produkcja filmów to typowa działalność Stowarzyszenia. Studio A rokrocznie organizuje również Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego. Studio A od lat odnosi znaczące sukcesy, krajowe i zagraniczne.

24.00 niezależna animacja Patricka Smith'a z Nowego Yorku. Ten filmowiec, animator i instalator urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem uniwersytetu Amherst w Massachusetts i od ukończenia szkoły pracuje w roli animatora w Nowym Jorku i Los Angeles. Ma już za sobą nominację do nagrody Emmy za serial Daria oraz debiutancki serial Down – Town. 6 sierpnia zobaczymy następujące produkcje zrealizowane przez Patricka Smith'a:

- Puppet, 2006r. , 7’
- Handshake, 2004r., 5’
- Delivery, 2003r., 8’
- Drink, 2001r., 5’
- Bette Davis, 2014r., 4’30”
- Moving Along, 2004r., 3’
- Phillip Seymour Hoffman, 2014r., 4’48”
- Masks, 2011r., 7’41”.

Pokaz niezależnej animacji Patricka Smith'a zakończy trzeci dzień festiwalu organizowanego na Małym Rynku w Krakowie 6 sierpnia 2016r. Wejście na imprezę bezpłatne. Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl