Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Szklarska Poręba

znaleziono 177 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Szklarskiej Porębie, województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski

Tanie noclegi w miejscowości Szklarska Poręba. Porównaj szeroki zakres ofert zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie. Znajdź interesujące oferty ze względu na standard oraz cenę danego obiektu. Szklarska poręba, posiada szeroki zakres noclegów w pokojach hotelowych, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, domkach letniskowych, a nawet schroniskach. Sprawdź także atrakcje turystyczne i rozrywkowe w pięknej Szklarskiej Porębie.
Karkonosze to jeden najciekawszych pod względem krajoznawczym i przyrodniczym górski region Europy Środkowej. W śród nich niczym perła lśni urocze miasteczko Szklarska Poręba, wymarzone miejsce do uprawiania aktywnego wypoczynku zarówno dla całych rodzin jak i dla sportowców. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 metrów nad poziomem morza. Bogactwa Szklarskiej Poręby nie sposób jest poznać w jeden czy dwa dni. Żeby naprawdę odwiedzić najciekawsze zakątki trzeba zarezerwować sobie więcej czasu i mieć duży zapas energii. Tym bardziej nie warto próbować ich opisywać, wystarczy wspomnieć o pomnikach natury takich jak Krucze Skały, Wodospad Szklarski czy Chybotek. Szklarska Poręba jak żadne inne miasto w Karkonoszach identyfikuje się z postacią Ducha Gór. Co objawia się w każdym zakątku tej przepięknej miejscowości. To tu wśród zielonych lasów, w dolinie rzeki, na zboczach Karkonoszy rozciąga się magiczny ogród historii, tradycji, wierzeń, magii i natury. Jego władcą jest Duch Gór zwany: Karkonoszem, Liczyrzepą i Rzepiórem.

Szklarska Poręba noclegi na zboczach Karkonoszy oraz Gór Izerskich, pośród zielonych lasów, w dolinie rzeki Kamiennej


Szklarska Poręba, magiczna osada, przestrzeń pełna wierzeń, historii, tradycji, magii i natury ma bardzo stare korzenie. Już pod koniec XIII w. tereny te zostały podarowane zakonowi Joannitów, a pierwsze wzmianki o hucie szkła datowane są na połowę XIV w. Na początku XIX stulecia Szklarska Poręba stała się jedną z największych wsi sudeckich, składającą się z dwudziestu sześciu osad i przysiółków z prawie czterystoma domami, dwoma kościołami (katolickim i ewangelickim), czterema szkołami, dwoma hutami, szesnastoma szlifierniami szkła, trzema młynami i tartakiem. Od połowy XIX wieku nastąpił rozwój turystyki, a Szklarska Poręba stała się znaną miejscowością uzdrowiskową. Kilka dekad później do miasta zaczęli napływać artyści tworząc, trwającą do dziś, kolonię artystyczną… Szklarska Poręba to miasto z tradycjami, pełne atrakcji i wspaniałych historii. Nieprzypadkowo mówi się o nim „Perła Karkonoszy”. Od 1999 roku Szklarska Poręba stała się Stolicą Programu Trzeciego Polskiego Radia. Dziś trudno sobie wyobrazić bez udziału Trójki największe miejskie imprezy. Trójkowi dziennikarze uczestniczą i relacjonują na żywo Weekend z Adrenaliną, Gwiazdy na Śniegu, Mistrzostwa Polski Amatorów w Rzeźbie ze Śniegu ŚNIEGOLEPY, Slalom Retro, Puchar Trójki w Narciarstwie Zjazdowym, Jesienny Rowerowy Rajd z Trójką czy Majowy Zawrót Głowy. W mieście powstała Aleja Trójkowych Gwiazd oraz Skwerek Trójki. Szklarska Poręba noclegi to pobyt w doborowym towarzystwie!

Noclegi w Szklarskiej Porębie dostojeństwo gór, cisza, bliski kontakt z naturą


Szklarska Poręba to miasto malowniczo położone na wysokości 440-1471 metrów n.p.m., w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. Od południa otulają ją stoki Karkonoszy z górującą nad miastem Szrenicą (1362 metrów n.p.m.), od północy stoki Gór Izerskich z Wysokim Kamieniem (1058 m n.p.m.) i Czarną Górą ( 965 m n.p.m. ), a od wschodu Przedgórze Karkonoszy oddzielając miasto od Kotliny Jeleniogórskiej. Administracyjnie miejscowość podzielona została na Szklarską Porębę Dolną, Średnią i Górną. Najwięcej terenu zajmuje Górna z umownymi dzielnicami: Marysin, Śródmieście, Szklarka, Biała Dolina i najwyżej położonym obszarem Jakuszyce. Miasto zajmuje spory teren, bo ponad 75 km², z czego ponad 80 % stanowią leśne tereny. Włodarze miasta zapewniają, że niewiele jest w Polsce obszarów tak sprzyjających rekreacji jak okolice Szklarskiej Poręby. Cisza, różnorodne krajobrazy, które zmieniają się w zależności od oświetlenia czy pory dnia, szum krystalicznie czystych potoków i wodospadów spadających z granitowych skał, to elementy, które wpływają niezwykle kojąco na skołataną, zmęczoną, wielkomiejską psychikę. Wspaniałe i piękne widoki gór oraz górski klimat to jedne z najważniejszych zalet Szklarskiej Poręby. Klimat porównuje się do alpejskiego, a o uzdrowisku często mówi się „polska Alaska”. Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w górskim kurorcie to wodospady: Szklarki i Kamieńczyk. Miejsca te przypominają leśną krainę ukrytą w bajkowej scenerii. Pięknie prezentują się zimą, gdy strumień wody zamarza oraz latem, gdy pokazuje się w pełnej krasie. To wyjątkowy skrawek ziemi nieskalany cywilizacją.

Tanie noclegi Szklarska Poręba, rezerwacje z pomocą portalu E-turysta


Osobom planującym pobyt w mieście polecamy zasoby społecznościowego portalu E-turysta, gdzie oprócz anonsów noclegowych pojawia się również sporo przydatnych informacji. Na stronach portalu odnaleźć można propozycje pobytu w hotelach, pensjonatach, apartamentach, pokojach gościnnych i schroniskach. Szklarska Poręba przyciąga turystów przez cały rok, oczywiście największy ruch obserwuje się podczas letnich i zimowych sezonów urlopowych. Noclegi w Szklarskiej Porębie warto rezerwować z wyprzedzeniem. Polecamy portal społecznościowy E-turysta, który ułatwia znalezienie odpowiedniego noclegu, a poszukujący wybierać może z bogatej ofert noclegów. Wszystkie miejsca są starannie opisane i udokumentowane fotografiami obiektu. Miejsca łatwo pogrupować według kategorii: cena, lokalizacja. Tanie noclegi Szklarska Poręba cieszą się niesłabnącą popularnością. Informacje prezentowane w portalu są sprawdzone, konkretne i dotyczą miejsc godnych polecenia. Serdecznie zapraszamy do Szklarskiej Poręby; miasteczka pełnego czaru, tradycji i spokoju. Miasteczka, nad którym opiekę dzierży legendarny Duch Gór, zwany również Karkonoszem, Liczyrzepą i Rzepiórem.

Szklarska Poręba miasto w dolinie rzeki Kamiennej


Szklarska Poręba to miasto znajdujące się w województwie dolnośląskim, w dolinie rzeki Kamiennej oraz jej dopływów. Szklarska Poręba graniczy także ze stokami Karkonoszy oraz Gór Izraelskich, a jej klimat jest porównywany z walorami miejscowości typowo alpejskich. Na obszarze Szklarskiej Poręby znajduje się rezerwat przyrody Torfowiska Doliny Izery, oraz zabytki wpisane do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa takie jak: kościół pw. MB Różańcowej, domy przy ulicy Cichej, zespół willowy oraz pensjonaty. Ponadto wokół Szklarskiej Poręby znajdują się trasy rowerowe, szlaki turystyczne oraz centrum narciarstwa zjazdowego.

Szklarska Poręba noclegi


Szklarska Poręba to miejscowość, która graniczy z pasmami górskimi. Na terenie Szklarskiej Poręby możliwe jest wynajęcie lokali noclegowych zarówno o wysokim jak i średnim standardzie. Szeroki zakres ofert noclegowych w Szklarskiej Porębie, pozwala na porównywanie cen poszczególnych obiektów, a tanie noclegi Szklarska Poręba umożliwiają komfortowy wypoczynek w tym pięknym mieście. Luksusowe apartamenty, hotele, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, a także pola namiotowe, pozwolą wybrać obiekt zgodny z indywidualnymi preferencjami każdego turysty. Szklarska Poręba to wyjątkowe miasto o charakterze wypoczynkowo-turystycznym, okolica gór, szlaków turystycznych, możliwość aktywnego narciarstwa i podziwianie pięknego krajobrazu, zachęca co roku tysiące turystów do odwiedzin. Dlatego też wcześniejsza możliwość zapoznania się z ofertą noclegową w Szklarskiej Porębie jest dużym udogodnieniem. Wynajęcie pokoju hotelowego lub prywatnej kwatery nie stanowi już problemu, dzięki stronie e-turysta.pl, każdy ma możliwość znalezienia tanich noclegów w Szklarskiej Porębie i dostosowania kwatery do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szklarska Poręba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Szklarskiej Porębie

Jak w Szklarskiej Porębie znaleźć noclegi w okolicy Ski Arena Szrenica?
Ski Arena to aż dwanaście kilometrów dośnieżanych tras, które zadowolą początkujących oraz zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Jeżeli planujesz urlop na nartach, to koniecznie sprawdź zestawienie noclegów blisko Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie.
Szklarska Poręba to bardzo dobra baza startowa do wycieczek w Karkonosze, ale również w Góry Izerskie. Obiekty noclegowe w okolicy szlaków turystycznych w Szklarskiej Porębie są więc doskonałym wyborem.
Turyści chcący wynająć nocleg blisko dworca kolejowego powinni koniecznie sprawdzić naszą listę obiektów noclegowych blisko dworca PKP w Szklarskiej Porębie.
Z centrum miejscowości szybko dostaniesz się w okolice stoków narciarskich, szlaków turystycznych, ale także do restauracji czy karczmy. Jeżeli szukasz takiego zakwaterowania, to niezwłocznie sprawdź jakie propozycje obiektów noclegowych w centrum Szklarskiej Porębie posiadamy w bazie.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Szklarskiej Porębie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Szklarskiej Porębie kształtują się na poziomie 75-80 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych czy domkach letniskowych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 74 obiektów w Szklarskiej Porębie, które akceptują zwierzęta.
W Szklarskiej Porębie znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Szklarskiej Porębie, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Szklarskiej Porębie znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, kwatery prywatne czy też domki letniskowe. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Szklarskiej Porębie baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w apartamentach, pokojach gościnnych oraz pensjonatach.
W Szklarskiej Porębie 147 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Szklarskiej Porębie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Szklarskiej Porębie, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Dojazd do Szklarskiej Poręby


Dojazd do Szklarskiej Poręby samochodem

Trasa do Szklarskiej Poręby z południowej, centralnej i wschodniej części kraju przebiega przez Wrocław, do którego z okolic Krakowa można dość szybko dostać się autostradą A4, a z Lublina lub Warszawy drogą ekspresową S8. Ze stolicy Dolnego Śląska dojazd prowadzi drogą krajową nr 5 oraz nr 3, która przecina Jelenią Górę. Osoby wyruszające ze Szczecina powinny wybrać drogę ekspresową S3 i na wysokości Bolkowa również dołączyć do trasy wiodącej przez Jelenią Górę.

Dojazd do Szklarskiej Poręby innymi środkami transportu

Do Szklarskiej Poręby w komfortowy sposób można się dostać, kupując bilet PKP. Pociągi wyjeżdżające z wielu dużych ośrodków, m.in. Wrocławia, Warszawy czy Krakowa, zatrzymują się na stacji przy ul. Dworcowej. Do miasta docierają również autobusy PKS z Jeleniej Góry, a w okresie wakacyjnym także z Karpacza. Liczne kursy do Szklarskiej Poręby zapewnia prywatna firma przewozowa Flixbus.

Gdzie zaparkować w Szklarskiej Porębie

Bez ponoszenia kosztów samochód w Szklarskiej Porębie można pozostawić przy ul. Jedności Narodowej. Jest to bardzo dogodna lokalizacja w centrum miasta, dlatego w sezonie turystycznym dość trudno o wolne miejsce. Darmowy parking funkcjonuje również pod Dinoparkiem przy ul. Muzealnej 7. Bardziej na uboczu, w pobliżu punktu widokowego, który znany jest pod nazwą Zakręt Śmierci, znajduje się bezpłatny parking wyznaczony wzdłuż ul. Armii Krajowej.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Szklarskiej Porębie


Festiwal Rowerowy Bike Week
Zawody, które od kilku lat urządzane są na trasach rowerowych Szklarskiej Poręby to ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników jednośladów. Do uczestnictwa w konkursie zapraszane są również dzieci. W ramach festiwalu odbywa się kilka konkurencji na różnych dystansach, m.in. Ultra Bike Maraton, Szosowy Klasyk i Sonko Kids Bike Maraton. Uroczysta dekoracja zwycięzców na scenie głównej Ski Areny to świetna motywacja do zgłoszenia swojego udziału w imprezie.

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej
Już ponad 50 lat w Szklarskiej Porębie organizowany jest festiwal piosenki turystycznej. Impreza ma charakter niekomercyjny, dlatego artyści występujący na scenie nie otrzymują wynagrodzenia, bezpłatny jest również wstęp i pole namiotowe. Publiczność ma szansę wysłuchać siedmiu koncertów, w tym trzech nocnych. Na Giełdzie Piosenki istnieje zwyczaj nadawania tytułu Szarego Łosia Giełdowego wszystkim uczestnikom, którzy śpiewali lub oklaskiwali studentów w trakcie minimum pięciu pobytów.

Śniegolepy
Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu, czyli Śniegolepy, to największa tego typu impreza w kraju. Do konkursu stają drużyny, których zadaniem jest ulepienie zaprojektowanej rzeźby z dostarczonych przez organizatora śnieżnych sześcianów. To wspaniała, kreatywna zabawa, dostarczająca zarówno uczestnikom, jak i widzom, wiele radości. Za pomocą noży, kielni lub pił powstają prawdziwe dzieła sztuki. W trakcie imprezy publiczność może uczestniczyć w licznych koncertach, animacjach i konkursach.

Art Skwer
Art Skwer jest corocznym spotkaniem ze sztuką, które odbywa się pod Szrenicą. To doskonała okazja, aby zaznajomić się z wieloma ciekawymi technikami artystycznymi. W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci. Zwłaszcza najmłodszym gościom ogromną radość sprawia lepienie w glinie, tworzenie wiklinowych podkładek lub kwiatów z plastikowych butelek. Letni Festiwal Sztuk jest również sposobem na wyciszenie się w trakcie zajęć jogi na świeżym powietrzu.

Ski Retro Festiwal
Wyjątkową imprezą narciarską jest klimatyczny Ski Retro Festiwal. Uczestnicy wydarzenia, oprócz świetnego humoru, zabierają ze sobą dawne stroje i sprzęt rodem z XX wieku. Zawody w retro stylizacjach to świetna rozrywka dla całej rodziny. Organizowane są m.in. skoki, slalomy i biegi na nartach, które dziś na stoku budziłyby uśmiech. Dzieci mają szansę wykazać się podczas konkursu RetroBałwanków. Impreza jest popularna również wśród Czechów, którzy licznie przybywają do Szklarskiej Poręby.

Bieg Piastów
Najstarsze i równocześnie największe zawody narciarstwa biegowego w Polsce organizowane są właśnie w Szklarskiej Porębie. Pierwszy konkurs odbył się już w 1976 roku. Dziś w imprezie uczestniczy kilka tysięcy zawodników, którzy rywalizują na trzech dystansach: 26, 30 i 50 km. O ogromnej popularności i doskonałej organizacji Festiwalu Narciarstwa Biegowego świadczy tytuł Masowej Imprezy Roku 2009 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego oraz przynależność do Światowej Ligi Biegów Długodystansowych.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie i okolicy


Wysoki Kamień

Tuż nad Szklarską Porębą wznosi się jeden z najsłynniejszych szczytów Sudetów Zachodnich, Wysoki Kamień. Droga do nowego schroniska zajmuje z miasta około godziny piechotą. Ze wzniesienia rozciąga się zachwycająca panorama na Karkonosze, Góry Izerskie, Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie. Z Wysokim Kamieniem wiąże się mroczna opowieść o tajemniczym zaginięciu i złych duchach, dlatego miejsce to jest niezwykle chętnie odwiedzane przez fascynatów mrożących krew w żyłach historii.

Wodospad Kamieńczyka

Na trasie pomiędzy Szklarską Porębą a głównym grzbietem Karkonoszy znajduje się najwyższy wodospad polskich Sudetów. Przepiękny Wodospad Kamieńczyka, którego woda spada trzema kaskadami, wystąpił w znanym filmie „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Za środkową kaskadą skrywa się walońska grota, Złota Jama. Z górskim pomnikiem przyrody wiąże się też smutna legenda o rusałce, która w trakcie poszukiwań ukochanego Kamieńczyka Bronisza poślizgnęła się i zginęła w przepaści.

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie

Działające od 1993 roku prywatne muzeum stanowi prawdziwą gratkę dla osób, które interesują się pradawnymi skamielinami oraz skałami i minerałami. Na wystawach można podziwiać pozostałości dinozaurów i trylobitów, a także zachowane dzięki krzemionce pnie drzew rosnących w lasach karbońskich około 300 milionów lat temu. Na uwagę zasługuje również żelazny meteoryt Gibeon, kalcyty i stalaktyty z Wojcieszowa oraz liczne rudy metali.

Ogród Ducha Gór

Sposobem na relaksujący wypoczynek na łonie przyrody może być nie tylko górska wędrówka, ale również spacer po zabytkowym parku w mieście. Ogród Ducha Gór to wyjątkowy projekt, który umożliwia zapoznanie się z naturą Karkonoszy. Pięć domków tematycznych i prowadzone lekcje plenerowe uczą szacunku do środowiska. Największą atrakcją dla najmłodszych jest oczywiście plac zabaw, którego stylistyka idealnie komponuje się z resztą zabudowy. Pergola widokowa prezentuje panoramę karkonoskich szczytów.

Stara Walońska Chata

Przy ul. Kołłątaja w Szklarskiej Porębie znajduje się Stara Walońska Chata, w której prezentowane są obyczaje Walonów, czyli zromanizowanych Celtów. Lud ten od średniowiecza specjalizowali się w wytapianiu metali, dlatego też w budynku przedstawiane są tradycje hutników, kowali i snycerzy, a także szlifierzy kamieni i zielarzy. Niewątpliwą atrakcją jest Muzeum Tanich Win, które swoje niecodzienne eksponaty wystawia właśnie w Starej Walońskiej Chacie.

Młyn Świętego Łukasza

Będąc w centrum Szklarskiej Poręby, warto zajrzeć do Młyna Świętego Łukasza, który znajduje się przy ul. 1 Maja. Budynek, postawiony w 1870 roku, już z zewnątrz urzeka oryginalną górską architekturą i jest jednym z najstarszych zabytków miasta o bogatej historii. Jego charakterystyczna przysłupowo-zrębowa konstrukcja nawiązuje do dawnych wiejskich chat. Obecnie w klimatycznym wnętrzu znajduje się m.in. restauracja serwująca staropolskie i regionalne potrawy, których warto skosztować.