Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Świeradów-Zdrój

znaleziono 76 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Świeradowie-Zdroju, województwo dolnośląskie, powiat lubański

Świeradów Zdrój Noclegi - Planując wyjazd w góry, warto wziąć pod uwagę któreś z dolnośląskich miast uzdrowiskowych. Jednym z nich jest pięknie położony Świeradów. Noclegi tuż przy granicy z Czechami to również możliwość odwiedzenia południowych sąsiadów w ramach urozmaicenia wycieczki. Co takiego sprawia, że każdego roku do kurortu ściąga mnóstwo turystów?
W górach Izerskich w tzw. Obniżeniu Świeradowskim a konkretnie w dolinie rzeki Kwisy usytuowany jest słynny Świeradów Zdrój. Drugi człon nazwy tej miejscowości sugeruje, że jest to miejscowość uzdrowiskowa. W rzeczy samej tak właśnie jest. Świeradów Zdrój potocznie nazywane jest perłą uzdrowisk dolnośląskich. Przez swój unikalny podgórski mikroklimat oraz ogromne zasoby naturalnych surowców leczniczych od blisko 300 lat Świeradów Zdrój jest mekką turystów poszukujących ukojenia dla swojego ducha i ciała (leczenie chorób reumatycznych oraz narząd ruchu dzięki tutejszym wodą leczniczym zwanych radoczynnymi stawami ) Pierwsze wzmianki o Świeradowie Zdroju pochodzą z okolic początku XV w. kiedy to odkryto na tych terenach wody mineralne, który już wtedy zostały okrzyknięte leczniczymi. Fakt ten przyczynił się do budowy Domu Zdrojowego (w 1899r.) który do dzisiaj jest jednym z najsłynniejszych z tego typu obiektów na terenie Polski. Warto nadmienić także o innych atutach tej podgórskiej miejscowości - są nimi bez wątpienia: najdłuższa na Dolnym Śląsku hala spacerowa, egzotyczna roślinność, promenada spacerowa, tarasy, sztuczna grota oraz galeria widokowa na wieży z zegarem, z której podziwiać można uroki Świeradowa i okolic. Bez wątpienia zaletą przyjazdu do Świeradowa Zdroju jest fakt, że jest on bardzo dobrą bazą wypadową do odwiedzenia Szlaku Sudeckiego, Szklarskiej Poręby, Karkonoszy, gór Karłowych i Stołowych.

Malowniczy Świeradów – noclegi w Sudetach Zachodnich


Sudety Zachodnie stanowią najwyższą część Sudetów, o czym świadczy karkonoska Śnieżka, która mierzy 1603 m n.p.m. Urozmaicony teren z wiecznie zielonymi lasami, górskimi łąkami i potokami świetnie nadaje się do pieszych wędrówek z plecakiem. W lubańskim Świeradowie noclegi są niezwykle popularne nie tylko wśród amatorów wspinaczki, ale też osób starszych, które chcą zregenerować organizm. Dużym plusem kurortu jest bliskość Jeleniej Góry. To zabytkowe i ważne dla Dolnego Śląska miasto leży około pół godziny drogi na wschód od noclegów Świeradowa Zdroju, dlatego mając do dyspozycji samochód, bez problemu można zobaczyć jeleniogórski rynek, zachwycający kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i podświetlony ratusz. A jakie atrakcje czekają w samym uzdrowisku?

Noclegi Świeradowa Zdroju w pobliżu Domu Zdrojowego


Nie bez powodu pełen dostępnych noclegów Świeradów nosi zaszczytne miano perły uzdrowisk dolnośląskich. Lokalne wody o różnym stopniu zmineralizowania to radoczynne szczawy. Z ich dobroczynnych właściwości można korzystać zarówno poprzez wypijanie określonej dawki, jak i kąpiele. Pierwsze informacje o leczniczych walorach świeradowskich wód pochodzą już z XVI wieku. Wykupując w Świeradowie Zdroju noclegi dobrze zadbać o to, aby były one zlokalizowane blisko Domu Zdrojowego, przed którym znajduje się sztuczna grota z pijalnią wód mineralnych. Sam budynek zwraca uwagę wysoką wieżą zegarową, a jego zabytkowe wnętrza do dziś służą licznym kuracjuszom. Nie można też pominąć niesamowitej, drewnianej, najdłuższej na Dolnym Śląsku hali spacerowe, która liczy ponad 70 metrów długości.

Świeradów Zdrój: noclegi z widokiem na góry


Dolnośląskie uzdrowisko to nie tylko miejsce idealne do leczenia rozmaitych schorzeń, ale też świetna baza wypadowa w góry. Latem do kurortu przyjeżdżają miłośnicy zdobywania szczytów, a zimą z sudeckich uroków korzystają narciarze. Najważniejszym szlakiem turystycznym jest Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. Wykupując tanie noclegi Świeradowa Zdroju, warto się też udać w stronę Sępiej Góry, gdzie podobno stała niegdyś pogańska świątynia. Tras o różnej długości i odmiennym stopniu trudności przebiega przez uzdrowisko tak wiele, że z pewnością każdy amator pieszych wędrówek znajdzie odpowiednią dla siebie. Ci, którzy nie chcą się męczyć, mogą wyjechać całoroczną koleją gondolową na zachodni koniec Wysokiego Grzbietu, czyli Stóg Izerski. Wycieczka gwarantuje niesamowite widoki.

Noclegi Świeradowa i okoliczne atrakcje


W mieście Świeradów Zdrój noclegi są chętnie wykupywane również ze względu na liczbę obiektów, które pomagają urozmaicić urlop. Kryte baseny, stadniny koni, siłownie, SkatePark czy korty tenisowe pomagają zachować dobrą formę fizyczną i skutecznie się zrelaksować. Zimą, oprócz sześciu wyciągów narciarskich, działają też dwa tory saneczkowe. Dla rezerwujących noclegi Świeradów ma naprawdę bogatą ofertę, dlatego do dolnośląskiego kurortu warto przyjechać także z dziećmi.

Tanie noclegi: Świeradów Zdrój na każdą kieszeń


Nie ulega wątpliwości, że niezwykle skutecznym magnesem, którym dysponuje miejscowość, są tanie noclegi. Świeradów Zdrój oferuje zarówno przestronne pokoje, jak i eleganckie apartamenty. Wielbiciele wypoczynku na łonie natury często wybierają gospodarstwa agroturystyczne, natomiast osoby, którym zależy na wygodzie, pensjonaty z wyżywieniem. Znalezienie idealnego obiektu jest niezwykle proste. Pod hasłem „noclegi Świeradów Zdrój” w serwisie e-turysta.pl znajdują się liczne i niedrogie kwatery. Przydatne narzędzie filtrowania ułatwia zawężenie wyświetlonych wyników tylko do tych, które spełniają określone warunki.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Świeradów-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Świeradowie-Zdroju

Gdzie znaleźć noclegi w Świeradowie-Zdroju blisko stoku narciarskiego?
Amatorzy białego szaleństwa z pewnością docenią obiekty noclegowe ulokowane niedaleko wyciągów. Na tej liście można wyszukać komfortowe noclegi położone przy stokach narciarskich w Świeradowie-Zdroju.
Ze Świeradowa można udać się na piesze wycieczki w Góry Izerskie czy nawet w Karkonosze. Na wędrówkę warto ruszyć z obiektów noclegowych, które są położone blisko szlaków turystycznych w Świeradowie-Zdroju.
Z centrum blisko będzie do szlaków turystycznych, stoków narciarskich, ale również na wieczorny posiłek. Jeżeli potrzebujesz takiego zakwaterowania, to sprawdź te propozycje obiektów noclegowych blisko centrum Świeradowa-Zdroju.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 24 obiektów w Świeradowie-Zdroju, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Świeradowie-Zdroju zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Świeradowie-Zdroju kształtują się na poziomie 75-80 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, gospodarstwach agroturystycznych czy kwaterach prywatnych.
W Świeradowie-Zdroju znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Świeradowie-Zdroju znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Świeradowie-Zdroju, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Świeradowie-Zdroju 45 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Świeradowie-Zdroju, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Świeradowie-Zdroju baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w pokojach gościnnych, apartamentach oraz hotelach.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Świeradowie-Zdroju spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd do Świeradowa-Zdroju


Dojazd do Świeradowa-Zdroju samochodem

Trasa do Świeradowa-Zdroju z centralnej, wschodniej i południowej Polski przebiega przez Wrocław. Ze stolicy Dolnego Śląska podróż należy kontynuować autostradą A4 do węzła Złotoryja, skąd do celu prowadzą DW364, DK30, DW361 i DW358. Dojazd z okolic Szczecina wiedzie drogą S3 do Legnicy, a następnie pokrywa się z wyżej wymienioną trasą. W kierunku Legnicy należy się też kierować, wyruszając z Trójmiasta przez Gniezno, Poznań i Leszno drogą S5.

Dojazd do Świeradowa-Zdroju innymi środkami transportu

Do Świeradowa-Zdroju można też dotrzeć autobusem przewoźnika Sandra, który kursuje z Katowic. Osoby przesiadające się w Legnicy mogą skorzystać z połączenia firmy Ailon, natomiast z Jeleniej Góry odjeżdża Sław Trans. W soboty i niedziele trasę Szklarska Poręba – Świeradów-Zdrój obsługuje linia nr 2 Komunikacji Miejskiej. Chociaż w kurorcie znajduje się stacja kolejowa, jest ona od lat nieużytkowana, dlatego bezpośredni dojazd pociągiem nie jest możliwy.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Świeradowie-Zdroju


Policz się z cukrzycą – stawiaj na port

Zimową tradycją Świeradowa-Zdroju jest impreza „Policz się z cukrzycą – stawiaj na port”. Wydarzenie obejmuje biegi tradycyjne i nordic walking na trasach o długości 1-5 kilometrów. W rywalizacji biorą udział zarówno dorośli, jak i dzieci. O tym, jak walczyć z cukrzycą, opowiada dietetyk podczas popołudniowej prelekcji. W bogatym programie znajduje się też ognisko z kiełbaskami, nauka i pokaz tańca, zajęcia z nordic walking oraz występy zespołów folkowych.

Otwarty Przegląd Amatorskich Kapel Kolędniczych

Styczeń w kurorcie to również czas wesołego kolędowania. W Miejskim Zespole Szkół przy ulicy M. Skłodowskiej-Cure 2 już od ponad dwudziestu lat odbywa się Otwarty Przegląd Amatorskich Kapel Kolędniczych. W miłej, świątecznej atmosferze dzieci, młodzież i dorośli prezentują najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe, a ich oryginalne przebrania zachwycają publiczność. Konkurs podtrzymuje tradycje wędrownego kolędowania, które niegdyś było stałym elementem wiejskiej kultury.

4F Świeradów Run

Cykl Runners World Super Bieg tradycyjnie kończy się wydarzeniem 4F Świeradów Run. Zawodnicy rywalizują trzech dystansach: 15, 10 i 2,7 kilometrów. Przepiękne widoki towarzyszą wytrwałym biegaczom, którzy w Świeradowie-Zdroju mają ostatnią szansę na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej. Dodatkową atrakcją jest bezpłatny konkurs dla dzieci, czyli Sonko Kids Super Bieg. Impreza odbywa się na początku czerwca.

Noc Kupały

Początek kalendarzowego lata w Świeradowie-Zdroju wiąże się ze świętem Nocy Kupały w Czarcim Młynie i na Izerskiej Łące. To wspaniała impreza dla osób, które są zafascynowane tradycjami przodków. W ramach wydarzenia odbywają się warsztaty z zielarstwa i lepienia z gliny, ciekawe wykłady, wspólne wyplatanie wianków oraz szukanie kwiatu paproci. To wspaniała okazja do zwiedzenia za darmo Pracowni Piernikowej i zrobienia pamiątkowych zdjęć na specjalnej Ławce Przytulania.

Rodzinne Marsze na Orientację

Już od kilkunastu lat dużym zainteresowaniem w Świeradowie-Zdroju cieszą się czerwcowe Rodzinne Marsze na Orientację. Uczestnicy dostają nietypowe mapy, które służą im na wyjątkowo malowniczej trasie. Na najlepszych czekają drobne nagrody, jednak samo dotarcie do mety gwarantuje dużą satysfakcję. Marsz rozpoczyna się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Marii Skłodowskiej-Cure 2. Każdy ze zgłoszonych zawodników otrzymuje komplet materiałów startowych.

Festiwal Pro Musica Sacra

Świeradów-Zdrój ma ofertę również dla melomanów. Najpiękniejszych utworów średniowiecza i renesansu można wysłuchiwać przez cały sezon wakacyjny. Utalentowani, znani nie tylko w Polsce artyści koncertują na klawesynie, organach, skrzypcach i innych instrumentach. Festiwal organizowany jest w wielu miastach od kilkunastu lat, a w Świeradowie muzyka rozbrzmiewa w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP przy ulicy E. Orzeszkowej 6. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Świeradowie-Zdroju i okolicy


Dom Zdrojowy i Hala Spacerowa

W Świeradowie-Zdroju kuracjusze od lat korzystają z dobroczynnych właściwości wody mineralnej z dodatkiem radonu. Najważniejszym zabytkiem miasta jest bez wątpienia Dom Zdrojowy, który powstał w 1899 roku. Składa się on z dwóch budynków połączonych długą na 80 metrów Halą Spacerową. Drewniana konstrukcja zachwyca roślinną polichromią i kolorowymi witrażami. W Domu Zdrojowym znajduje się też Muzeum Zdrojowe, w którym można poznać historię uzdrowiska, obejrzeć malowidła, rzeźby i inne eksponaty.

Park Zdrojowy

Idealne miejsce na relaksujące spacery w Świeradowie to Park Zdrojowy, który rozciąga się wokół Domu Zdrojowego. Założenie powstało w 1898 roku według projektu Karla Grossera i od tej pory bujna zieleń poprawia samopoczucie licznych kuracjuszy. Założenie obejmuje nie tylko szerokie alejki z ławkami, ale też tarasy, rampy, sztuczną grotę i fontanny. Nie brakuje tu rozłożystych drzew, które zapewniają cień, jak i kolorowych kwiatów, stanowiących piękne tło dla pamiątkowych fotografii.

Zakład Kuracji Borowinowej

Powstały na początku XX wieku Zakład Kuracji Borowinowej, znany wtedy pod nazwą Łazienki Marii, wykorzystuje zdrowotne działanie borowiny ze złóż na Hali Izerskiej. Ceglany budynek mieści 12 kabin do kąpieli całkowitych oraz 2 kabiny do kąpieli częściowych. W obiekcie przy ulicy Dojazdowej gromadzą się kuracjusze ze schorzeniami narządów ruchu, nerwobólami, chorobami reumatoidalnymi i innymi problemami zdrowotnymi. Zawiesina borowinowa działa przeciwzapalnie oraz przyspiesza przemianę materii.

Czarci Młyn

Czarci Młyn jest instytucją muzealną, której główną siedzibę stanowi młyn wodny z 1890 roku. W budynku zachowało się oryginalne wyposażenie w tzw. systemie amerykańskim. Obecnie młyn napędzany jest nowym kołem, a po remoncie obiekt mogą zwiedzać również turyści niepełnosprawni. Na terenie placówki mieści się też Muzeum Chleba, w którym wystawione są tradycyjne przyrządy młynarskie i piekarskie. Warto spróbować aromatycznego chleba wypiekanego według dawnej receptury.

Chaty Sudeckie

W trakcie spacerów po Świeradowie-Zdroju uwagę turystów zwracają Chaty Sudeckie, czyli XIX-wieczne domy przysłupowe. Charakterystyczna konstrukcja z bali i drewnianych filarów, kontrastująca z pomalowanym na biało wypełnieniem, nadaje budynkom sielskiego, niepowtarzalnego klimatu. Świeradowskie Chaty Sudeckie należą do Krainy Domów Przysłupowych, która obejmuje 19 tysięcy obiektów. W kurorcie można je zobaczyć głównie na obrzeżach, m.in. przy ulicy Długiej i Myśliwskiej.

Schronisko PTTK na Stogu Izerskim

Stóg Izerski to jeden z najwyższych szczytów malowniczych Gór Izerskich, zbudowany ze skał metamorficznych i porośnięty lasem świerkowym. 50 metrów poniżej wierzchołka, na poziomie 1060 metrów n.p.m., znajduje się Schronisko PTTK, które wybudowano w 1924 roku w stylu śląsko-łużyckim. Obiekt leży na Głównym Szlaku Sudeckim, prowadzącym ze Świeradowa-Zdroju do Prudnika. Oznaczona czerwonym kolorem trasa rozpoczyna się przy ulicy Dworcowej 1, obok „Stacji Kultury”.