Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi region Roztocze

znaleziono 240 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi na Roztoczu

Noclegi Roztocze - Bardzo ciekawym kierunkiem turystycznym jest malownicze Roztocze. Noclegi w tym regionie są świetną alternatywą dla zatłoczonych Tatr czy Pomorza. Kraina gwarantuje wiele atrakcji, które warto odkryć na własną rękę. Na co zwrócić szczególną uwagę oraz w jaki sposób wynająć idealną kwaterę?
Roztocze to kraina geograficzna będąca pasmem wzgórz o szerokości do 30 kilometrów i ciągnącym się od Kraśnika przez 170 kilometrów na południowy-wschód aż do Lwowa, z czego 110 kilometrów znajduje się po polskiej stronie granicy. Nazwa Roztocza wywodzi się zapewne z miejscowej gwary, gdzie słowo „roztocz” oznaczało miejsce w którym rozchodzą się dwa potoki. I taka to właśnie jest kraina z pożłobionym terenem, który rozcina wiele wartkich potoków. Roztocze dzieli się na trzy mezoregiony: Zachodnie, Środkowe oraz Roztocze Wschodnie. W średniowieczu tereny te zamieszkiwali Lędzianie, a obszar należał do Grodów Czerwieńskich. Później przeszedł pod władanie Rusi, by następnie zostać włączony do Królestwa Polskiego wraz z Rusią Czerwoną przez Kazimierza Wielkiego. Roztocze jest regionem atrakcyjnym turystycznie szczególnie dla osób ceniących ciszę spokój i niezmącony kontakt z naturą. Znajduje się tutaj Roztoczański Park Narodowy oraz kilka Parków Krajobrazowych. Roztocze zaliczane jest także do obszarów Natura 2000 jako obszar specjalnej ochrony ptaków oraz obszar mający szczególne znaczenie dla Wspólnoty.

Roztocze – noclegi w zgodzie z naturą


Wyjątkowe cechy obszaru pomiędzy Wyżyną Lubelską a Podolem sprawiły, że 1974 roku utworzono Roztoczański Park Narodowy oraz parki krajobrazowe i rezerwaty. Najwyższy szczyt Roztocza w granicach Polski to Długi Goraj (391,5 m n.p.m). Wał wzniesień poprzecinany jest wartkimi potokami, które płyną pod baldachimem lasów liściastych, mieszanych, jodłowych i sosnowych. Na Roztoczu noclegi dają okazję do bliskiego kontaktu z przyrodą i oderwania się od szarej rzeczywistości. Obszar wyróżnia się jako ostoja ptaków, które są zagrożone wymarciem. Przy odrobinie szczęścia na codziennych spacerach można natknąć się choćby na bociana czarnego, dzięcioła czarnego, orlika krzykliwego czy puszczyka uralskiego. Z tego względu wynajęcie noclegów na Roztoczu polecane jest zwłaszcza pasjonatom ornitologii.

Noclegi na Roztoczu w Zwierzyńcu


Świetnym miejscem, w którym warto wynająć noclegi na Roztoczu, jest Zwierzyniec. To niewielkie miasto początkowo odgrywało rolę letniej rezydencji rodu Zamoyskich. Rodzina postawiła okazały dwór myśliwski, przy którym trzymano łosie, sarny, jelenie i dziki. W ogrodzie, na stawie, powstał też letni pałacyk, który należał do matki króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Wspaniała historia miejscowości współgra z malowniczymi zakątkami, które warto odwiedzić w trakcie podróży. Szczególnie urokliwy jest zespół kościoła św. Jana Nepomucena z „Na Wyspie”. Należy do niego kościół z barokową fasadą, drewniana dzwonnica oraz cmentarz. Wielbiciele sztuki powinni zajrzeć również do środka: wnętrze zachwyca polichromiami z XVIII wieku. Inny wyjątkowy budynek stoi przy ulicy Plażowej 2. Pałac Plenipotenta, którego ściany ozdobiono deskowaniami, idealnie współgra z zielonym otoczeniem.

Noclegi Roztocza w pobliżu muzeum i ścieżek przyrodniczych


Dla wynajmujących w Zwierzyńcu noclegi Roztocze ma do zaoferowania wiele innych atrakcji. Do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego, który znajduje się przy ulicy Plażowej 3, dobrze jest pójść na początku pobytu w regionie. Ekspozycja „W krainie jodły, buka i tarpana” przybliża turystom bogactwo przyrodnicze tej szczególnej krainy geograficznej. Obok muzeum swój początek ma kilka ścieżek przyrodniczych: zielona na Bukową Górę, żółta na Piaseczną Górę, niebieska i czarna do Stawów Echo oraz zielona aleją Aleksandry Wachniewskiej. Za sprawą dostępnych noclegów Roztocze umożliwia wszystkim osobom, ceniącym ruch na świeżym powietrzu, wiele godzin wspaniałych, relaksujących wędrówek. Szczególnie warta uwagi jest wyprawa do wspomnianych wcześniej Stawów Echo, czyli czterech zbiorników z plażą i platformą widokową. Niebieska trasa do kompleksu biegnie po koronie wydmy wzdłuż doliny strumienia Świerszcz. Około półgodzinna przechadzka lasem to świetna propozycja na niewymagającą wycieczkę dla całej rodziny.

Tanie noclegi na Roztoczu: jak wynająć?


Piękny region przy wschodniej granicy kraju kusi nie tylko dziką przyrodą i klimatyczną architekturą. Tanie noclegi na Roztoczu sprawiają, że na wakacje w tym miejscu może sobie pozwolić praktycznie każdy. Atrakcyjne cenowo kwatery, oprócz Zwierzyńca, są też dostępne w Krasnobrodzie, Suścu, Horyńcu-Zdroju, Józefowie i wielu innych miejscowościach. Serwis e-turysta.pl oferuje mnóstwo różnorodnych ofert, wśród których znajdują się m.in. drewniane domki, agroturystyka, eleganckie hotele i wygodne apartamenty – każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Wiele tanich noclegów na Roztoczu udostępnia dodatkowe udogodnienia, takie jak wypożyczalnie rowerów, place zabaw dla dzieci czy miejsce na ognisko. Dostępne są też obiekty dostosowane do osób z niepełnosprawnościami oraz turystów, którzy w podróż zabierają zwierzęta domowe.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Roztocze, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej na Roztoczu

Czy na Roztoczu można znaleźć obiekty noclegowe przyjazne zwierzętom?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 74 obiektów na Roztoczu, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów na Roztoczu zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę na Roztoczu kształtują się na poziomie 45-50 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych czy pokojach gościnnych.
Na Roztoczu znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
Na Roztoczu znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych na Roztoczu, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W naszym serwisie wyszukanie ofert na Roztoczu spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe na Roztoczu, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
Na Roztoczu baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych oraz pokojach gościnnych.

Dojazd na Roztocze


Dojazd na Roztocze samochodem

Najszybszą opcją dojazdu na Roztocze samochodem z południowo-zachodniej części kraju jest podróż autostradą A4 przez Kraków i Rzeszów aż do okolic Przeworska. Z tego miejsca m.in. do Tarnogrodu na Roztoczu wiedzie DW835. Wyjeżdżając z Warszawy, najlepiej skorzystać z dogodnej drogi ekspresowej S17, która łączy stolicę z Lublinem. Dalej na południe prowadzi trasa S19, DW834 i DW848. Prezentowany odcinek powinni też wykorzystać turyści wyruszający z miejscowości nadmorskich.

Dojazd na Roztocze innymi środkami transportu

Podróż na Roztocze jest możliwa również koleją. Wyruszając z południowo-zachodniej Polski, najlepiej wybrać połączenie InterCity do Stalowej Woli i przesiąść się do składu, który dociera do Zamościa. Turyści z Warszawy powinni wsiąść do IC jadącego do Lublina, a następnie pociągu regionalnego, kursującego na południe. Alternatywą jest dojazd dalekobieżnym autobusem. Do Zamościa docierają m.in. komfortowe autokary Flixbus, a do Tomaszowa Lubelskiego – PTS Tomaszów.

Gdzie zaparkować na Roztoczu

W centrum Zamościa znajduje się wiele miejsc, w których można pozostawić samochód. Płatne parkingi działają m.in. przy ulicy Szczebrzeszyńskiej 5 i Żeromskiego 1. W Tomaszowie Lubelskim funkcjonuje niewielki parking przy ulicy Kaczorowskiego 8, natomiast w Zwierzyńcu przy ulicy Plażowej 2 znajduje się płatny parking Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Cykliczne imprezy i wydarzenia na Roztoczu


Zamojskie Lato Teatralne w Zamościu
Już od niemal pięćdziesięciu lat w Zamościu odbywa się niekonkursowy festiwal Zamojskie Lato Teatralne. Różnorodne przedstawienia prezentowane są w Zamojskim Domu Kultury, a także w plenerze: na rynkach, w amfiteatrze i na dziedzińcu Pałacu Zamoyskich. Spotkania z teatrem odbywają się od początku lata do końca lipca i wiele z nich jest bezpłatnych. Towarzyszą im wystawy, spotkania z twórcami, warsztaty dla młodzieży oraz ciekawe konkursy.

Rockowisko Zwierzyniec w Zwierzyńcu
Od 2015 roku w Zwierzyńcu organizowana jest dwudniowa impreza muzyczna Rockowisko Zwierzyniec. Wydarzenie odbywa się w formie festiwalu, a na scenie pojawiają się zarówno znani artyści, jak i początkujące kapele. Lipcowa impreza w Parku Środowiskowym to prawdziwe święto dla fanów mocnych brzmień. Publiczność bawi się m.in. przy utworach Luxtorpedy, Hate, Illusion i the Analogs. Obowiązują bilety wstępu, które z wyprzedzeniem można nabyć online.

Gminny Kiermasz Rękodzieła w Tomaszowie Lubelskim
Świetną okazją do kupienia unikalnych pamiątek z Roztocza jest udział w Gminnym Kiermaszu Rękodzieła im. Wandy Wojciechowskiej w Tomaszowie Lubelskim. Już od wielu lat przed Świętami Bożego Narodzenia na placu przy Urzędzie Gminy rozstawiane są stoiska z ręcznie malowanymi bombkami, stroikami i ozdobami świątecznymi, ale też oryginalnymi wyrobami rękodzielniczymi na inne okazje. Dużym powodzeniem cieszą się choćby urocze maskotki w formie długonogich skrzatów.

Międzynarodowe Koncerty Organowe w Krasnobrodzie
Prawdziwą ucztą dla melomanów są Międzynarodowe Koncerty Organowe, które od kilkudziesięciu lat odbywają się w wakacje w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Popołudniowe koncerty w zabytkowym wnętrzu świątyni to świetny pomysł na relaks i cenne chwile refleksji. 33-głosowe organy zapewniają wspaniały dźwięk, a akustyka kościoła sprawia, że jest on donośny i doskonale słyszalny w każdym miejscu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Komarowska Potrzeba w Wolicy Śniatyckiej
Doniosłą imprezą jest Komarowska Potrzeba organizowana na wzgórzu w Woli Śniatyckiej. To wspomnienie Bitwy pod Komarowem, która odbyła się w trakcie wojny polsko-bolszewickiej w 1914 roku. Jego rangę podkreśla patronat honorowy Prezydenta Polski. W program sierpniowego wydarzenia wchodzi m.in. polowa msza święta za poległych żołnierzy, capstrzyk i Święto Kawalerii Polskiej. Goście mogą zobaczyć inscenizację bitwy pod Komarowem, jednostki Wojska Polskiego oraz uroczyste złożenie meldunku.

Bieg Chrząszcza w Szczebrzeszynie
Młoda, ale warta udziału letnia impreza to Bieg Chrząszcza w Szczebrzeszynie. Start i meta półmaratonu crossowego znajduje się na miejskim rynku. Zawodnicy mają do pokonania trasy o długości dziesięciu lub trzydziestu kilometrów. Malownicze wąwozy lessowe Roztocza Szczebrzeszyńskiego są wielką atrakcją dla biegaczy. Po zakończeniu konkursu odbywa się uroczysta dekoracja zwycięzców. Obowiązują zapisy przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Najciekawsze atrakcje turystyczne na Roztoczu i w okolicy


Ratusz w Zamościu

Symbolem Zamościa jest manierystyczno-barokowy ratusz na Starym Mieście, a dokładnie w północnej części Rynku Wielkiego. Codziennie w południe z wieży zegarowej rozbrzmiewa hejnał, ale tylko na trzy strony świata. Legenda głosi, że Jan Zamoyski zakazał trębaczowi zwracać się w kierunku Krakowa. Budowla zachwyca attykami, barokowym portalem i wachlarzowymi schodami. We wnętrzu budynku mieści się m.in. Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej z Galerią Fotografii „Ratusz”.

Cerkiew Narodzenia NMP w Gorajcu

Słynnym zabytkiem Roztocza jest również Cerkiew Narodzenia NMP w Gorajcu. Drewniana świątynia to prawdziwa perła dawnej architektury sakralnej. Powstała już w XVI wieku, a dziś zachwyca nie tylko okazałą formą, ale też niezwykle bogatym wnętrzem. Kapiący od złota ikonostas oraz pozostałości polichromii na ścianie są wspaniałym świadectwem kunsztu dawnych artystów. Obok cerkwi stoi drewniana dzwonnica, przeniesiona w 1994 roku ze wsi Majdan Sieniawski.

Zalew Bojary w Biłgoraju

Relaks na łonie przyrody gwarantuje Zalew Bojary, który znajduje się w Biłgoraju. Jego początek wiąże się z okrągłą rocznicą założenia miasta, która przypadała na lata 70. ubiegłego wieku. Dziś zmodernizowany teren daje możliwość bezpiecznego pływania kajakiem, motorówką lub rowerem wodnym. Turyści równie chętnie leżakują na plaży, łowią ryby, grają w siatkówkę plażową, a dzieci szaleją na placu zabaw i długiej zjeżdżalni.

Cmentarzysko Kurhanowe w Guciowie

Prawdziwą gratką dla wielbicieli historii i archeologii jest Cmentarzysko Kurhanowe w Guciowie. Niezwykłe mogiły w formie ogromnych kopców ziemnych funkcjonowały tu w czasach wczesnego średniowiecza i były miejscem spoczynku mieszkańców prężnie rozwijającego się grodu. Na terenie wsi znajduje się 101 dawnych grobowców, w których składano prochy zmarłych w VII i VIII wieku. Warto pamiętać, że cmentarzysko można zwiedzać po uzyskaniu zgody od dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Geopark Kamienny Las na Roztoczu

Położony na terenie województwa lubelskiego Geopark Kamienny Las na Roztoczu przyciąga przede wszystkim wielbicieli oryginalnych form przyrodniczych. Można w nim podziwiać m.in. stanowiska ze skamieniałościami, wąwozy lessowe, jaskinie, wydmy i wzgórza ostańcowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na kamieniołomy w Żelebsku, odkrywki w Lipowcu, kaskady i progi skalne w korycie rzecznym Tanwi, jaskinie na Świstakowej Górze oraz pomnik przyrody Piekiełko.

Krasnobrodzki Park Krajobrazowy

Na obszarze Roztocza Środkowego w 1988 roku powstał Krasnobrodzki Park Krajobrazowy, przez który przepływa rzeka Wieprz. W jej wodach żyje wiele gatunków ryb oraz raki. Przeważającą formacją roślinną są bory sosnowe, ale w trakcie wędrówek można też spotkać bagienne lasy olszowe, torfowiska i niezwykle cenną florę kserotermiczną. W dwóch rezerwatach, Święty Roch oraz Zarośle, egzystują liczne gatunki płazów i gadów. Stawy nad Wieprzem są domem dla ptaków wodnych, a także bobra europejskiego.