Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Lublin

znaleziono 62 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Lublinie, województwo lubelskie, powiat Lublin

Piękne stare miasto, malowniczy zamek, nowoczesne centrum kultury, liczne uczelnie i niezwykły klimat to wizytówki największego miasta na wschód od Wisły – Lublina. Może odwiedzisz go podczas festiwalu Carnaval Sztukmistrzów?
Lublin, miasto o blisko siedmiuset letniej tradycji i miejsce w którym podpisano historyczną realną Unię Polski i Litwy. Nazwa miasta wiąże się ze zdrobniałą formą imienia Lubomir – Lubla. Miasto jest również jednym z najstarszych odkrytych miejsc osadnictwa w Polsce, a odnalezione na jego terenie cmentarzyska pochodzą sprzed pięciu tysięcy lat. Dzisiaj to trzystupięćdziesięcio tysięczne miasto jest największym ośrodkiem akademickim po prawej stronie Wisły (około stu tysięcy studentów), głównym ośrodkiem Lubelszczyzny oraz stolicą województwa. Nieopodal w Świdniku powstaje właśnie długo oczekiwane lotnisko Lublin-Świdnik, które jeszcze bardziej poprawi perspektywy rozwoju regionu. Lublin za sprawą Międzynarodowych Targów Lubelskich jest także znanym ośrodkiem wystawienniczym i targowym.

Lublin – noclegi w niezwykłym miejscu


Lublin, jedno z najstarszych miast w Polsce, ma bardzo ciekawą oraz bogatą historię. Początki miasta sięgają VI i VII wieku, a pierwsze zapiski nazwy Lublin odnaleźć można w Kronice Wincentego Kadłubka, który informował, iż kobieta o imieniu Julia (rzekoma siostra Cezara) miała założyć dwa miasta, których nazwy przekręcono na Lublin i Lubusz. Oczywiście, bardziej prawdopodobnie brzmią współczesne teorie, które wskazują na pochodzenie nazwy Lublin od imienia Lubomir. Stąd wniosek, że założycielem Lublina mógł być w dawnych czasach człowiek o imieniu Lubel lub Lubla. Zarezerwuj noclegi Lublin z e-turystą i poznaj niezwykłą historię tego miejsca!

Noclegi Lublin, czyli pobyt w stolicy województwa


Wszyscy, którzy odwiedzili Lublin, wspominają o niezwykłym klimacie tego miejsca. Główny szlak turystyczny wiedzie przez malownicze Stare Miasto aż do pięknego i zabytkowego zamku z widokową wieżą. Historyczna zabudowa miasta przyciąga do Lublina rzesze turystów. Pierwsze budowle na lubelskiej starówce powstały już w XIII wieku, a rozwój tego miejsca datuje się na rok 1317, gdy Lublin otrzymał prawa miejskie. To dopiero początek niezwykłej historii, burzliwej i bolesnej czasami. Lublin to miasto z historią i kulturą w tle. Tu zawsze coś się dzieje. Liczne koncerty, festiwale, wystawy wypełniają artystyczny kalendarz miasta. Pełno tu urokliwych zakątków i malowniczych uliczek. Warto przespacerować się ulicą Ku Farze lub odnaleźć Zaułek Hartwigów.

Planując pobyt w Lublinie, warto sięgnąć do zasobów portalu e-turysta, gdzie odnaleźć można mnóstwo interesujących, sprawdzonych ofert noclegowych zgromadzonych pod hasłem noclegi Lublin. Na turystów czekają noclegi w hotelach, pensjonatach, apartamentach, pokojach gościnnych oraz kwaterach prywatnych. Skorzystanie z ofert dostępnych na e-turyście pozwala na zorganizowanie noclegów w miejscach blisko centrum. Oprócz propozycji noclegowych, e-turysta gromadzi także informacje na temat atrakcji kulturalnych regionu, co pomaga zaplanować scenariusz pobytu. Tanie noclegi w Lublinie rekomendowane przez e-turystę to miejsca godne polecenia!

Pokoje i kwatery w Lublinie nie tylko dla studentów


Stolica województwa lubelskiego to miejsce wypełnione historią i przepełnione tajemnicą. Malowniczo ulokowane przy nurcie Bystrzyce stanowi również centrum życia studenckiego. Dwadzieścia procent mieszkańców Lublina to studenci znajdujących się tu uczelni. Według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego Lublin jest piątym najbardziej akademickim miastem w Polsce. Jest także jednym z dziesięciu miast, które posiadają prestiżowy tytuł Pomnika Historii. W Lublinie spędzić można ciekawie niejeden weekend, a nawet cały urlop. Każdy turysta powinien wyzwolić w sobie włóczęgę. Stare Miasto, zamek, Brama Grodzka, rynek, Brama Krakowska – ten szlak to obowiązkowy punkt każdej wyprawy. W organizacji pobytu pomaga dobrze zorganizowana infrastruktura noclegowa. Globtroterzy chętnie korzystają ze sprawdzonych noclegów e-turysty. Szczególnym powodzeniem cieszą się oferty pokoje Lublin oraz kwatery Lublin, często ulokowane bardzo blisko historycznych miejsc, w pobliżu atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Atutem ofert, obok doskonałej lokalizacji, jest cena dostosowana do portfela turysty.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Lublin, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Lublinie

Które obiekty noclegowe w Lublinie położone są blisko dworca PKP?
Osoby, które chcą dokonać rezerwacji noclegów w najbliższym sąsiedztwie dworca kolejowego w Lublinie mogą sprawdzić zestawienie obiektów noclegowych niedaleko dworca PKP.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeżeli udajesz się do Lublina autobusem i nie chcesz się oddalać od dworca w trakcie pobytu w tym mieście, to sprawdź listę noclegów położonych blisko dworca PKS w Lublinie.
W centrum miasta ulokowana jest większość zabytków, a także duża ilość restauracji i kawiarni. To doskonały punkt wypadowy do zwiedzania atrakcji, dlatego sprawdź propozycje noclegów blisko centrum Lublina.
Ceny noclegów w Lublinie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Lublinie kształtują się na poziomie 85-90 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, hostelach czy gospodarstwach agroturystycznych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 12 obiektów w Lublinie, które akceptują zwierzęta.
W Lublinie znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, hostele czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Lublinie znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Lublinie, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Lublinie baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w hotelach, pokojach gościnnych oraz apartamentach.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Lublinie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Lublinie 22 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.

Dojazd do Lublina


Dojazd do Lublina samochodem

Najszybszy dojazd do Lublina z północnej części kraju wiedzie przez Warszawę. Miasta połączone są drogą S17. Podróż z południowego zachodu Polski przebiega drogą S8, z której należy zjechać w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego, a następnie odbić w DK48. Po dotarciu do Radomia za pomocą DW740 trzeba pokonać około 60 kilometrów DK12. Ostatnim etapem jest odcinek drogi S17. Z Rzeszowa do Lublina prowadzi droga S19, natomiast z okolic Krakowa najlepiej jechać przez Radom, do którego biegnie S7.

Dojazd do Lublina innymi środkami transportu

Wyprawa do Lublina jest też możliwa drogą lotniczą, jednak rejsy zazwyczaj odbywają się z przesiadkami, co znacznie wydłuża czas podróży. Dużo tańszą alternatywą jest dojazd koleją. Osoby wyruszające z północy i zachodu kraju przesiadają się na dworcu w Warszawie do składu TLK lub InterCity. Te same pociągi kursują z Krakowa przez Radom, natomiast z Rzeszowa odchodzą linie regionalne. Bezpośrednie połączenia obsługują też przewoźnicy autobusowi z wielu różnych miast, np. PKS Biłgoraj z Warszawy.

Gdzie zaparkować w Lublinie

Duży i bezpłatny parking w Lublinie znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Jutrzenki i Różanej. Bliżej centrum miasta zlokalizowane są odpłatne miejsca, na których można pozostawić samochód. Turyści udający się na rynek, pod Bramę Krakowską lub do zamku mają do dyspozycji m.in. parking przy placu Zamkowym 6, ulicy Wacława Bajkowskiego 1, Królewskiej 10 i alei Unii Lubelskiej. W pobliżu Ogrodu Saskiego funkcjonują parkingi przy ulicy Jasnej, Stanisława Leszczyńskiego i Placu Teatralnym.

Cykliczne wydarzenia i imprezy w Lublinie


Noc Kultury

Bezpłatne wydarzenie Noc Kultury, które odbywa się każdego czerwca, to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki, teatru, ciekawych filmów i muzeów. Turyści mają szansę wejść do słynnych podziemnych korytarzy i podziwiać rozświetloną latarniami panoramę miasta ze szczytu wieży katedralnej. W tę jedną noc otworem stoją wszystkie instytucje kulturalne w Lublinie, a pod gołym niebem na Starym Mieście i w Śródmieściu mają miejsce happeningi, spektakle, koncerty oraz inne atrakcje.

Inne Brzmienia

Pełna nazwa kolejnej czerwcowej imprezy to Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival. Na Błoniach pod Zamkiem Lubelskim zgromadzona publiczność ma szansę wysłuchać muzyki, która łączy różne gatunki oraz odwołuje się do rozmaitych tradycji i kultur. Inspirujące wydarzenie cieszy się ogólnopolskim uznaniem, a na scenie pojawiają się gwiazdy światowego formatu. O wysokiej wartości artystycznej festiwalu świadczy przyznany mu Certyfikat EFFE.

Carnaval Sztukmistrzów

Lipiec w Lublinie to czas radosnej zabawy na festiwalu teatru i nowego cyrku, znanego pod nazwą Carnaval Sztukmistrzów. W trakcie bezpłatnej imprezy na ulice miasta wychodzą artyści, którzy prezentują fascynujące sztuczki kuglarskie, prowadzą warsztaty i organizują przedstawienia cyrkowe oraz teatralne. Wydarzeniu towarzyszy Urban Highline Festival, czyli największy zlot śmiałków chodzących po linie. Emocjonujące widowiska odbywają się na Starym Mieście.

Jarmark Jagielloński

W sierpniu w Lublinie odbywa się impreza uznana za jedną z najważniejszych międzynarodowych atrakcji turystycznych Polski. Jarmark Jagielloński nawiązuje do dawnej historii miasta, kiedy to przebiegały przez nie liczne szlaki handlowe, a rynek zapełniały kramy. W trakcie wydarzenia można podziwiać tradycyjne rzemiosło i sztukę ludową, a także oglądać pokazy zapomnianych gier, zabaw i tańców. Na dużych scenach pojawiają się muzycy, którzy skupiają uwagę miłośników brzmień folkowych.

Konfrontacje Teatralne

Już od 1996 w październiku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Konfrontacje Teatralne, na którym można podziwiać artystów grających w sztukach tradycyjnych oraz alternatywnych. Bogaty program imprezy obejmuje również koncerty, projekcje filmów, sesje naukowe i wystawy fotograficzne. Wydarzenie organizowane przez Centrum Kultury w Lublinie jest świetną okazją do pogłębienia wiedzy o teatrze i obcowania z szeroko rozumianą kulturą.

Mikołajki Folkowe

Do Lublina warto przyjechać również w grudniu. Mikołajki Folkowe to festiwal muzyki folkowej w nowoczesnym i intrygującym wydaniu. Impreza zapoczątkowana w 1991 roku oprócz wartości artystycznej, pełni również funkcję edukacyjną. Dzięki spotkaniom autorskim, warsztatom i filmom zgromadzona publiczność ma szansę poznać tradycje różnych regionów. Do tej pory na scenie głównej pojawili się wykonawcy pochodzący z 33 krajów.

Najciekawsze atrakcje w Lublinie i okolicy


Zamek królewski

Wielokrotnie przebudowywany zamek królewski swoimi korzeniami sięga XX wieku. Potężna i niezwykle oryginalna twierdza z dużym dziedzińcem stanowi obecnie siedzibę Muzeum Narodowego w Lublinie. Szczególną uwagę zwraca romańska baszta, będąca jedną z najstarszych budowli ziemi lubelskiej. Na jej szczycie utworzono taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Z muzealną częścią zamku łączy się Kaplica Trójcy Świętej, która zachwyca bizantyjsko-ruskimi freskami na sklepieniu.

Plac Łokietka

Centrum Lublina stanowi plac Łokietka, który łączy Stare miasto z kilkoma ważnymi ulicami. Jego nazwa związana jest z nadaniem praw miejskich przez Władysława Łokietka. Przy placu wznosi się symbol dawnego grodu, czyli ceglana Brama Krakowska. Konstrukcja wraz z murami obronnymi powstała po tatarskim najeździe na początku XIV wieku. Wewnątrz znajduje się ciekawe Muzeum Historii Miasta Lublina. Nieopodal stoi klasycystyczny Nowy Ratusz, w którym obecnie urzędują władze miasta.

Krakowskie Przedmieście

Zabytkowe Krakowskie Przedmieście to jedna z głównych ulic miasta, częściowo przekształcona w deptak. Niegdyś trakt stanowił część drogi zaczynającej się w Krakowie i biegnącej na wschód. Przy reprezentacyjnej arterii znajdują się siedziby najważniejszych urzędów i instytucji Lublina. Warto zwrócić uwagę na XV-wieczny kościół św. Ducha w barokowo-neogotyckim stylu. Przy skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja utworzono plac Litewski z niezwykle efektowną fontanną multimedialną.

Lubelska Trasa Podziemna

Ogromną atrakcją miasta jest Lubelska Trasa Podziemna, która ciągnie się pod Starym Miastem. 300-metrowy szlak turystyczny zaczyna się w Trybunale Koronnym, a kończy przy placu Po Farze. Obiekt powstał dzięki połączeniu części dawnych piwnic kupieckich z XVI wieku. Precyzyjnie przygotowane makiety oraz pokaz multimedialny pomagają zapoznać się z burzliwą historią miasta, które zostało dotknięte wielkim pożarem w 1719 roku. Wizualizację wykonano na podstawie obrazu z kościoła oo. dominikanów.

Wzgórze Czwartek

Na terenie Śródmieścia znajduje się jedna z najstarszych części grodu, czyli Wzgórze Czwartek. Oryginalna nazwa jest ściśle związana z czwartkowymi jarmarkami, które odbywały się w Lublinie. U stóp wzniesienia nieprzerwanie działa targowisko, gdzie sprzedaje się m.in. owoce, warzywa i ubrania. Szczyt Wzgórza Czwartek zdobi XVI-wieczny kościół św. Mikołaja, który po przebudowie zyskał renesansowy wygląd. Uwielbiany przez dzieci święty był także patronem kupców, stąd wezwanie lubelskiego przybytku.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Osoby zainteresowane etnografią powinny się udać do Muzeum Wsi Lubelskiej, które mieści się przy alei Warszawskiej 96. Skansen obejmuje aż siedem różnych sektorów: Wyżyny Lubelskiej, Powiśla Lubelskiego, Roztocza, Nabuża, Podlasia, dworski oraz miasteczkowy. Wśród zachowanych zabytków znajduje się m.in. drewniana cerkiew greckokatolicka z Tarnoszyna, spichlerz z Wrzelowca, dwór z Żyrzyna i remiza strażacka z Bedlna. W sektorze Powiśla turyści mogą przepłynąć po stawie tradycyjną łodzią.