Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Biały Dunajec

znaleziono 87 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Białym Dunajcu, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Tanie noclegi w Białym Dunajcu – szeroki wybór noclegów w malowniczym Białym Dunajcu położonym województwie małopolskim w powiecie tatrzańskim. Bogata baza atrakcji turystycznych i tanie noclegi zachęcają aby przyjechać do Białego Dunajca podczas urlopu czy wolnego weekendu.
Sześciu nieznanych z imienia kmieci stało się bohaterami pierwszej historycznej wzmianki o osadzie zwanej Białym Dunajcem z roku 1564. Wiadomo za to, że pierwszym sołtysem był zarazem zasadźca wsi na prawie niemieckim, Jędrzej Pawlik. jego potomkowie za zasługi w wojnach toczonych na granicach Rzeczypospolitej zostali nobilitowani i uzyskali nazwisko Pawlikowski. Przez długi okres głównym źródłem utrzymania była w osadzie hodowla owiec.
Dzisiaj Biały Dunajec znajduje się w powiecie tatrzańskim, w województwie małopolskim. Przez wieś przepływa potok o tej samej nazwie, który jest jedną z głównych jego atrakcji. Stąd miejscowość jest rajem dla amatorów wędkarstwa, którzy mają tutaj bardzo bogate łowiska pstrąga. Blisko stąd zarówno do uznanych baz narciarskich w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej oraz do szlaków górskich Tatrzańskiego Parku Narodowego.
W Białym Dunajcu znajdują się także cenione w całym kraju baseny termalne – Termy Podhalańskie. Kolejną ciekawostką jest to, że w latach 1913-1914 w Białym Dunajce w pensjonacie Teresy Skupień zamieszkiwał Włodzimierz Lenin.

Noclegi Biały Dunajec u podnóża Tatr


Biały Dunajec malownicza, podhalańska wioska stanowi doskonałą bazę wypadową w tatrzańskie szlaki. Giewont, Gubałówka, szlak Orla Perć, Kasprowy Wierch są tu niemal na wyciągnięcie ręki. Górskie wycieczki, spacery dolinami dostarczają niewiarygodnych wrażeń, a malownicze pejzaże, które na zawsze zostają w pamięci turystów są trudne do opisania. Po intensywnym wysiłku trzeba dobrze wypocząć. W Białym Dunajcu nocować można w pensjonatach, apartamentach. Tu skorzystać można również z gościnności gospodarzy w kwaterach prywatnych lub pokojach gościnnych. Czasami warto wynająć cały góralski dom, co pozwala na zorganizowanie rodzinnego, niczym nieskrępowanego wyjazdu. Noclegi Biały Dunajec to atrakcja o każdej porze roku.

Noclegi w Białym Dunajcu, na rowerowym szlaku


Przez Biały Dunajec biegną świetne szlaki rowerowe. Pierwszy z nich prowadzi przez Dolny i Górny Gliczarów. Podczas wycieczki podziwiać można niesamowitą panoramę Tatr oraz widok na Babią Górę i Gorce. Kolejny szlak jest nieco dłuższy i zdecydowanie trudniejszy. Trzeba zarezerwować na niego ponad trzy godziny. Z białego Dunajca, przez Gliczarów Górny, przysiółki: Janasówka, Stołowe wracamy drogą przy Potoku Świdrowym, który stopniowo przechodzi w polną drogę. Z Białego Dunajca dojechać można także do Bukowiny Tatrzańskiej. Po rowerowym szaleństwie konieczny jest dobry wypoczynek. Polecamy noclegi w Białym Dunajcu.

Noclegi w Białym Dunajcu zimą


Zima na Podhalu ma magiczny charakter. Śnieżne pejzaże, góralska tradycja, podhalańskie smaki tworzą niebanalny collage. Zabawy na śniegu, szusowanie na nartach (w Białym Dunajcu do dyspozycji mamy trzy wyciągi, przy których funkcjonują szkółki narciarskie) oraz świetnie utrzymane trasy dedykowane narciarstwu biegowemu ,to propozycje dla aktywnych turystów. Noclegi w Białym Dunajcu, zapraszamy!

Biały Dunajec noclegi z wyżywieniem oraz tanie noclegi Biały Dunajec na stronach e-turysty


W Białym Dunajcu znajduje się mnóstwo miejsc, w których skorzystać można z oferty noclegowej. Ciekawy ich wybór znajduje się na stronach popularnego portalu społecznościowego e-turysta. Zwykle są to prywatne domy, które przystosowane zostały do przyjmowania gości. To typowe podhalańskie wille, które otwierają swe podwoje dla gości z miasta. Polecamy apartamenty, pensjonaty i pokoje gościnne. Biały Dunajec noclegi z wyżywieniem oraz tanie noclegi Biały Dunajec to propozycje, które cieszą się największym zainteresowaniem na stronach e-turysty. Polecamy!

Biały Dunajec - Noclegi


Decydując się na noclegi w Białym Dunajcu powinny być zadowolone osoby ceniące aktywny wypoczynek. Znajduje się tu wiele zarówno pieszych jak i rowerowych szlaków, przebiegających przez miejscowości położone w gminie Biały Dunajec. Rozpościerają się z nich piękny krajobrazy Tatr. Posiadając kwaterę w Białym Dunajcu można zasmakować prawdziwej góralskiej kultury ludowej, gwary, zwyczajów, obrzędów oraz lokalnych przysmaków kuchni. Dla urozmaicenia i relaksu po dniu spędzonym na szlakach, warto odwiedzić kompleks basenów termalnych.

Najciekawsze Atrakcje Turystyczne w Białym Dunajcu


Biały Dunajec to wieś przez którą przepływa górski potok o tej samej nazwie. Położoną jest pomiędzy Bańską Niżną a Poroninem. Miejscowość przyciąga turystów zarówno latem i jak i zimą. Podczas ferii zimowych można korzystać z trzech tras narciarskich. Biały Dunajec pozwoli na zwiedzenie ciekawych zabytków między innymi – Kaplicy p.w. Św. Jana Chrzciciela czy Parafii Przemienienia Pańskiego w Gliczarowie Dolnym. Jedną z atrakcji jest również szlak składających się z drewnianych rzeźb stworzonych przez podhalańskiego artystę Wojciecha Kułacha–Wawrzyńcoka. Nocleg w Białym Dunajcu powinien zadowolić amatorów aktywnego wypoczynku. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy uprawniania sportów zimowych, jak trekkingu czy wycieczek rowerowych. Noclegi w Białym Dunajcu to rozwiązanie które zadowoli zarówno urlopowiczów zamierzających zostać w tej miejscowości na dłużej – jak i tych którzy traktują Biały Dunajec jako bazę wypadową. Tanie noclegi w Białym Dunajcu pozwalają wybierać między różnymi obiektami noclegowymi – ośrodkami wypoczynkowymi.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Biały Dunajec, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Białym Dunajcu

Które obiekty noclegowe w Białym Dunajcu znajdują się blisko tras narciarskich?
W Białym Dunajcu warunki dla narciarzy są bardzo dobre, a stoki dopasowane również do początkujących osób. Planując wyjazd do tej miejscowości sprawdź nasze zestawienie noclegów blisko tras narciarskich w Białym Dunajcu.
Zimowa kąpiel w basenie jest tylko dla morsów? Nie w Białym Dunajcu - tutaj wystarczy, że udasz się do kompleksu basenów termalnych. Aby mieć blisko, sprawdź zestawienie obiektów noclegowych w okolicy term w Białym Dunajcu.
Z centrum blisko będzie zarówno na stok narciarski, do szlaków turystycznych, czy do restauracji lub karczmy. Jeżeli szukasz takiego zakwaterowania, to sprawdź te propozycje noclegów blisko centrum Białego Dunajca.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Białym Dunajcu zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Białym Dunajcu kształtują się na poziomie 45-50 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, gospodarstwach agroturystycznych czy kwaterach prywatnych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 27 obiektów w Białym Dunajcu, które akceptują zwierzęta.
W Białym Dunajcu znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Białym Dunajcu, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Białym Dunajcu znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Białym Dunajcu spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Białym Dunajcu 33 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W Białym Dunajcu baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w pokojach gościnnych, gospodarstwach agroturystycznych oraz apartamentach.

Dojazd do Białego Dunajca


Dojazd do Białego Dunajca samochodem

Dojazd do Białego Dunajca odbywa się zwykle przez takie miasta jak Kraków, Rabka-Zdrój i Nowy Targ. Turyści podróżują słynną Zakopianką, czyli odcinkiem drogi ekspresowej S7 i drogą krajową nr 47. Należy mieć na uwadze, że w weekendy, wakacje i ferie na trasie często tworzą się długie korki. Nadkładając drogi, można próbować je ominąć, jadąc przez Białkę i Bukowinę Tatrzańską drogą krajową 49 oraz drogą wojewódzką DW961.

Dojazd do Białego Dunajca innymi środkami transportu

W Białym Dunajcu znajduje się niewielka stacja PKP, dlatego dojazd do górskiego kurortu jest możliwy również koleją. Oprócz Podhalańskich Kolei Regionalnych, które łączą wieś z Zakopanem czy Nowym Targiem, pociągi kursują też z Krakowa. Z uwagi na długi czas podróży jest to jednak opcja mało popularna. Zdecydowanie szybciej do Białego Dunajca można dostać się autobusem. Z Krakowa odchodzą m.in. pojazdy Trans-Kos, Majer Bus, Neobus i Maxbus.

Gdzie zaparkować w Białym Dunajcu

Narciarze, którzy zdecydowali się na korzystanie z wyciągów Toko-Land, mają do dyspozycji bezpłatny parking przy ulicy Generała Galicy. Poza tym miejscem turystycznym samochody pozostawiane są na poboczach i chodnikach przy prywatnych posesjach, które mieszczą się przy ulicy Józefa Piłsudskiego. Przed wykupieniem noclegu warto zatem zorientować się w możliwości pozostawienia pojazdu na posesji właściciela obiektu.

Cykliczne wydarzenia i imprezy w Białym Dunajcu


Dzień Pstrąga
Najsłynniejszą doroczną imprezą w Białym Dunajcu jest Dzień Pstrąga, który odbywa się z końcem lipca przy ulicy Kościuszki. Wydarzenie należy do cyklu „Tatrzańskich Wici”, czyli letnich imprez plenerowych w powiecie tatrzańskim. Bogaty program obejmuje m.in. zawody w łowieniu ryb, pokazy kulinarne i konkurs na najlepiej przyrządzoną potrawę z pstrąga. Nie brakuje też animacji dla dzieci, a czas na świeżym powietrzu umila muzyka folkowa. Ważną częścią góralskiego święta jest rozpalenie watry.
Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki
Do cyklu „Tatrzańskich Wici” należą też emocjonujące Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki, które mają miejsce na boisku sportowym przy ulicy Kościuszki na początku lipca. Urodziwe kandydatki, ubrane w tradycyjne góralskie stroje, oceniane są nie tylko za wdzięk i figurę, ale również za zaradność. Do oryginalnych konkurencji należą choćby dojenie krowy i układanie kopy siana. Publiczność podziwia też śpiew, taniec i umiejętność posługiwania się gwarą ludową.

Dunajeckie Granie
„Tatrzańskie Wici” to również Dunajeckie Granie, czyli Memoriał im. Stanisława Trebuni Tutki. Impreza dedykowana jest miłośnikom sportu, a głównym punktem jej programu jest turniej piłkarski. W ramach wydarzenia, na terenie obiektu klubu „Biali” przy ulicy Jana Pawła II, pojawiają się też góralskie zespoły artystyczne. Ludowa muzyka umila przybyłym gościom czas na świeżym powietrzu i zachęca do zabawy. Wieczorem sygnał do wspólnego tańca daje profesjonalny DJ.

Piknik Rodzinny
Od kilku lat w czerwcu w Białym Dunajcu organizowany jest wesoły Piknik Rodzinny. Na scenie przy Szkole Podstawowej nr 1 swoje umiejętności prezentują regionalne zespoły artystyczne. Można podziwiać utalentowanych góralskich tancerzy, obejrzeć ciekawe spektakle teatralne i pośmiać się z dowcipów grup kabaretowych. Wydarzeniu towarzyszy wiele innych atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, przejażdżki konne, malowanie twarzy oraz warsztaty plastyczne.

Konkurs Młodych Toniecników
Listopadowy Konkurs Młodych Toniecników to wspaniała impreza dedykowana osobom, które są zafascynowane ludowym tańcem i strojami. Na scenie auli przy ulicy Jana Pawła II 184A swoje umiejętności prezentują zarówno dzieci, jak i dorośli. Zgromadzona publiczność podziwia taniec solowy oraz taniec zbójnicki, który wymaga nie lada kondycji i wyczucia rytmu. Wysoki poziom zawodów potwierdzają transmisje w lokalnej Telewizji Podhale.

Kumoterki i Parady Gazdowskie
Początek nowego roku w Białym Dunajcu zwiastuje kolejne słynne zawody, których uczestnicy występują w tradycyjnych góralskich strojach. Jednokonne i parokonne zaprzęgi, przy gorącym dopingu publiczności, z gracją szusują po śniegu. Konkurs podzielony jest na odpowiednie dyscypliny: wyścig kumoterek, skiring oraz ski-skiring. Za sprawą utalentowanych artystów ludowych impreza zyskuje piękną oprawę muzyczną.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Białym Dunajcu i okolicy


Stacja Narciarska „Toco-Land”

Biały Dunajec to świetny wybór dla osób, które chcą się nauczyć jeździć pod czujnym okiem instruktorów Polskiego Związku Narciarskiego. W Stacji „Toco-Land” przy ulicy Generała Galicy, oprócz wyciągów orczykowych, znajduje się też wypożyczalnia sprzętu, góralski szałas z płonącym ogniskiem i mała gastronomia. Narciarze mają do dyspozycji dwie dobrze oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane trasy zjazdowe o różnych długościach: 750 oraz 350 metrów.

Pracownia Ceramiki i Mozaiki Artystycznej „Nad rzeką”

Przy ulicy Jana Pawła II 355B mieści się Pracownia Ceramiki i Mozaiki Artystycznej „Nad rzeką”. Warto w niej obejrzeć, a także zakupić ręcznie wykonywane dzbanki, lampy, świeczniki, wazony i inne przedmioty codziennego użytku. W obiekcie organizowane są również warsztaty, dzięki którym można nauczyć się rozmaitych technik lepienia w glinie i toczenia naczyń na kole. Samodzielnie wykonane dzieło to najcenniejsza pamiątka z urlopu pod Tatrami.

Gminna Hala Sportowa

Wszyscy wielbiciele wysiłku fizycznego mają szansę kontynuować swoje treningi w Gminnej Hali Sportowej przy ulicy Jana Pawła II 184A. Wyposażenie obiektu obejmuje świetnie wyposażone boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej z tablicami świetlnymi. Można tu także zagrać w tenisa ziemnego lub stołowego i badmintona, a także skorzystać z siłowni. Na zapleczu znajdują się wygodne szatnie oraz prysznice.

Szlak Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka

Ekscytująca wyprawa z przystankami przy pięknych rzeźbach to propozycja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Wojciech Kułach-Wawrzyńcok tworzył krzyże, kapliczki i inne dzieła, które można podziwiać na szlaku wiodącym przez całe Podhale. Do najsłynniejszych zabytków należą: krzyż nad Czarnym Stawem, Matka Boska w Janiłowej Kaplicy na Koszarkowym Wierchu i trzy ołtarze w kościółku przy ulicy Kościeliskiej w Zakopanem. W Białym Dunajcu kapliczki znajdują się też na prywatnych posesjach.

Małopolski Szlak Oscypkowy

Innym interesującym szlakiem, który przebiega m.in. przez Biały Dunajec, jest Małopolski Szlak Oscypkowy. Łączy on 31 bacówek z całego Podhala, które umożliwiają zakup tradycyjnych wyrobów z mleka owczego. Oprócz słynnego oscypka warto spróbować innych, mniej znanych serów: miękkiej podpuszczkowej bryndzy, delikatnego bundzu i efektownie wyglądającego redykołka. Jako napój górale proponują żentycę, czyli serwatkę z mleka owczego.

Termy Gorący Potok w Szaflarach

Zaledwie 3 kilometry od Białego Dunajca znajdują się Termy Gorący Potok. Nowoczesny kompleks na osiedlu Nowym 45 w Szaflarach gwarantuje wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny. Z obiektu można korzystać przez cały rok: zewnętrzne baseny są wypełnione gorącą wodą geotermalną. Atrakcyjna architektura, bazująca na naturalnych materiałach, nawiązuje do stylu japońskiego onsenu i idealnie wtapia się w malownicze otoczenie. Specjalnie dla dzieci wydzielono płytką strefę z dmuchaną kopułą wodną.