Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Kwatery prywatne Kudowa-Zdrój

znaleziono 36 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Kudowie-Zdroju, województwo dolnośląskie, powiat kłodzki

Herb tego miasta kolorami nawiązuje do barw Polski (biało-czerwony) oraz Ziemi Kłodzkiej (żółto-czerwony) i ma dwa symboliczne elementy: źródełko tryskające wodą oraz czerwone serce. Źródełko rozumieć należy jako wody mineralne, a serce to znak chorób kardiologicznych, które leczy się w tym mieście już od wielu pokoleń. Rzecz oczywiście o Kudowie-Zdroju, czyli słynnym uzdrowisku położonym w dolinie, na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego.

Kudowa Zdrój kwatery prywatne – nocleg w sercu legendarnego rejonu


Kudowa-Zdrój to słynne miasto uzdrowiskowe. Lecznicze właściwości miejscowych wód znane są już od początków XVII wieku i właśnie dla nich, ale także dla klimatu, przyjeżdżają tu od niemal czterystu lat turyści i kuracjusze z całej Polski. O tym miejscu znanych jest wiele legend, które odnaleźć można w zbiorach ludowych opowieści i klechd z Ziemi Kłodzkiej. Jedna z nich tłumaczy powstanie źródła wody mineralnej, które zasłynęło ze swej uzdrowiskowej mocy. Legenda głosi, że w 1830 roku nadleśniczy i myśliwy z Nachodu Ignacy Siegiel podczas codziennego obchodu znalazł pod jodłą obraz, który przedstawiał Matkę Boską Siedmiu Boleści. Obrazek ten umieścił na drzewie. Po tym wydarzeniu miał proroczy sen, w którym nakazano mu, by powiesił obrazek, co też uczynił. Jako głęboki czciciel Matki Boskiej Bolesnej, często odwiedzał to miejsce oraz modlił się. Pewnego razu zauważył pod drzewem wypływające źródełko. Spontanicznie zostało nazwane źródełkiem Maryi. Od tego czasu ludzie znajdowali tu ochłodę. W 1832 roku Kudowę i okolice nawiedziła pandemia cholery, która zdziesiątkowała mieszkańców miasteczka. Legenda głosi, że zaraza ustała dzięki cudownej wodzie, którą mieszkańcy pili ze źródełka. Uznano ten fakt za cudowny. Do dzisiaj miejsce to słynie z licznych uzdrowień.

W okolicy popularna jest także legenda o duchu gór, Karkonoszu, który zyskał przezwisko Liczyrzepa. Podobno nadal spotkać go można w okolicy góry Śnieżki, gdzie spacerując, wypatruje swej ukochanej Dobrogniewy. Te i inne legendy opowiadane są przez miejscowych są z Kudowy Zdroju i okolic. W długie wieczory najlepiej wysłuchać ich siedząc w gościnnych fotelach gospodarzy. Kwatery w Kudowie Zdroju to sprawdzone, wiarygodne i bezpieczne miejsca noclegowe. Najlepiej poszukać ich na stronach portalu e-turysta. W zakładce Kwatery Kudowa Zdrój odnaleźć można mnóstwo propozycji ze zdjęciami, szczegółowymi opisami i komentarzami.

Kwatery Kudowa-Zdrój – nocleg w wyjątkowym mieście


Kudowa-Zdrój to miasto z historią w tle i charakterem. Pazura dodają mu liczne ciekawostki, które poznać można przeglądając lokalne przewodniki. Oto kilka z nich. Miasto wybrało sobie na patrona Stanisława Moniuszkę i od 1968 odbywa się tu festiwal poświęcony kompozytorowi. Wydarzenie odwołano tylko jeden raz, w roku wprowadzenia stanu wojennego. W mieście, w czasie drugiej wojny światowej, w 1941 roku wylądował niemiecki sterowiec, a po wyzwoleniu Kudowy początkowo władzę sprawowało aż trzech burmistrzów: niemiecki, czeski i polski. Po pierwszej repatriacji ludności niemieckiej jesienią 1945 roku pozostał już jeden burmistrz, polski. Spacerowiczów i turystów zainteresuje z pewnością ciekawostka dotycząca wejścia na Szczeliniec. Szlak na Szczeliniec Wielki jest niezwykle wymagający. Na szczyt góry prowadzi kręta droga składająca się z 665 schodów. Trasa ułożona została w 1814 r. przez Franza Pabla, pierwszego przewodnika oraz autora pierwszej broszury o Szczelińcu, a także sołtysa pobliskiego Karłowa. Miasto Kudowa-Zdrój to wyjątkowo ciekawe miejsce, które oferuje mnóstwo atrakcji i kusi rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Tu wypocząć mogą całe rodziny.

Planując pobyt w okolicy, warto skorzystać z ofert noclegowych prezentowanych na stronach portalu e-turysta. W zakładce Kudowa-Zdrój kwatery odnaleźć można propozycje noclegów w kwaterach prywatnych. Sprawdzone adresy, świetne lokalizacje oraz doskonałe warunki cenowe to największe zalety takiego pobytu. Serdecznie zapraszamy do uzdrowiska!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kudowa-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Kudowie-Zdroju

Jak dodać obiekt noclegowy w Kudowie-Zdroju do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w kwaterach prywatnych w Kudowie-Zdroju zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Kudowie-Zdroju kształtują się na poziomie 60-65 zł za osobę.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które kwatery prywatne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 14 kwater prywatnych w Kudowie-Zdroju, które akceptują zwierzęta.
W Kudowie-Zdroju można znaleźć wiele ofert kwater prywatnych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie kwater prywatnych w Kudowie-Zdroju spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Kudowie-Zdroju 34 kwatery prywatne znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.