Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Zwiedzając Wrocław
Każdy może tutaj przyjechać, bo w tym mieście znajdzie to czego potrzebuje i do czego tęskni.

Znane miejsca we Wrocławiu? Jednym tchem można wymienić kilka, tych najważniejszych jak Panorama Racławicka, Park Szczytnicki, Sky Tower, czy Ratusz i Rynek Wrocławski. Po troszkę dłuższym zastanowieniu idąc w jakąś konkretną tematykę wymienić można na przykład miejsca kultu religijnego jak Bazylika św. Elżbiety Węgierskiej lub Synagoga pod Białym Bocianem. Wszystko to i wiele innych plasuje tym samym Wrocław bardzo wysoko w atrakcyjności polskich miast a nawet miast Europejskich. Każdy może tutaj przyjechać, bo w tym mieście znajdzie to czego potrzebuje i do czego tęskni. Zabytki, miejsca zielone, ciszę, hałas, zoo… po prostu wszystko.

Garść podstawowych informacji o Wrocławiu

Miasto położone jest w granicach województwa dolnośląskiego, nad Odrą. O Wrocławiu mówi się, że jest stolicą historyczną całego Śląska. W tym roku firma Mercer urządzała ranking na „najlepsze miasta do życia” i Wrocław pojawił się w nim pośród 230 innych miast zasługujących na to zaszczytne miano. Ponadto w tym samym konkursie Wrocław zabłysnął jako wyrastający na centrum biznesowe.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

To cechy niezwykle ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których to ludzie jeśli już pragną przeprowadzić się do innego miasta najpierw szukają w nim pracy, warunków godnego życia. Nie Kraków i nie Warszawa, ale właśnie Wrocław znalazł się w słynnym brytyjskim dzienniku o nazwie „The Guardian”. Dokładnie chodzi o pierwszą dziesiątkę miejsc, które warto zobaczyć. Bo warto.

Wrocławskie Kilimandżaro

We Wrocławiu znajduje się wzniesienie, które nosi chlubną nazwę Kilimandżaro. Jego wysokość wynosi jednak nieco mniej niż rzeczywiste Kilimandżaro, bo jedynie 127 m n.p.m. jest to wzgórze sztucznie nasypane ze żwiru oraz z mułu. Znajduje się ono na Zalesiu wrocławskim, przy ul. Fryderyka Chopina. Wzniesienie porastają drzewa liściaste. Jest wykorzystywane do różnych celów zwłaszcza sportowo-rekreacyjnych. Na  zorganizowane zostały na samym wzgórzu a także u jego stóp zawody motokrosowe. Nie można zapomnieć także o przebiegających tutaj trasach rowerowych. A więc miały miejsce również zawody rowerowe. 

Co więcej Kilimandżaro w tej chwili niestety jest nie wykorzystane, choć istnieje wiele wartych rozważenia koncepcji na teren wzgórza. Jednym z takich pomysłów jest budowanie toru saneczkowego i stoku narciarskiego.

Wrocławskie Morskie Oko

Wrocław posiada również swoje własne Morskie Oko, czyli kąpielisko położone na osiedlu Zalesie, przy Chopina 27. Dawne ramię Odry stanowi najważniejszą część wrocławskiego Morskiego Oka. Jak widać, żeby zobaczyć Morskie Oko niekoniecznie trzeba wybrać się do Zakopanego. można odwiedzić także Wrocław i zobaczyć Morskie Oko, może nieco inne, ale także malownicze i godne zauważenia. Jest to świetne miejsce do spędzenia wolnego czasu. Kąpielisko jest naprawdę dobrze wyposażone i bezpieczne również dla dzieci.

Pomosty dzielą to miejsce na różne części przeznaczone dla potrafiących pływać, dla uczących się pływać oraz dla dzieci. Jest także restauracja, w której można sobie coś podjeść na ciepło, jeśli znudzą się kanapki naszykowane w domach. Jeśli ktoś ma ochotę pograć w tenisa to jest taka możliwość nad Morskim Okiem, ponieważ wybudowano tutaj korty tenisowe. Poza tym jest też siłownia, zjeżdżalnie, plac zabaw dla najmłodszych, boiska do gry w piłkę oraz do uprawiania innych sportów, na które można mieć ochotę w letni dzień spędzając go na plaży.

ZOO we Wrocławiu

Ogród Zoologiczny znajdujący się we Wrocławiu jest znanym i lubianym obiektem, poza tym jest on także najstarszym w Polsce. Został bowiem otwarty w roku 1865. Na 33 hektarach znajduje się około 7808 zwierzątek, które są bardzo ciekawe i można poświęcić im bardzo dużo czasu, bo aby dobrze poznać to ZOO z pewnością potrzebne jest dużo czasu. ZOO ma  na swoim koncie wiele sukcesów hodowlanych, z których pracownicy oraz dyrektorowie obiektu powinni być dumni. Z dawniejszych czasów, a mianowicie z roku 1897 pochodzi jeden z pierwszych takich sukcesów.

Przyszedł wówczas na świat tapir malajski i był pierwszym urodzonym w zoo. Kolejny sukces to młode Elpuni i Carlosa – pary hipopotamów karłowatych. W kwestii sukcesów warto także wymienić życie żyraf, które maja się tu świetnie i rozmnażają się na chwałę całego swojego gatunku. We wrocławskim zoo jest wiele obiektów zabytkowych, którymi warto nacieszyć oko podczas swoich wędrówek. Jest więc baszta niedźwiedzi, która jednak już nie spełnia swojej pierwotnej roli zgodnej z nazwą. Najpierw mieszkały tu niedźwiedzie, później wilki oraz dziki, a w początkach naszego wieku sowy. Obiekt został zbudowany z czerwonej cegły.

Jest również słoniarnia, w której zgodnie z nazwą prezentowane były słonie, ale nie tylko. Można bowiem spotkać tu także nosorożce, hipopotamy, a nawet tapiry anta. Budynek został zbudowany w roku 1888. Z zabytkowych, starych już budynków warto wymienić choć jeszcze Domek Nutrii. To obiekt drewniany, a wybudowany przed wojną. Jego przeznaczenie nie zmieniło się od lat zgodnie z nazwą.