Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Słońce wschodzi nad Kołobrzegiem
Dla nich lato bez Sunrise to jak zima bez karpia i choinki dla większości naszych rodaków.

Makijaże, fryzury, paznokcie…zrobione? A panowie włosy na żel okulary przeciwsłoneczne i spodenki (krótkie) w kant? To bardzo dobrze, bo czas rozpocząć dla wielu największą imprezę lata, która ma miejsce od lat w Kołobrzegu, w jego Amfiteatrze. Niestety jest już za nami, ale niezmiennie zaprasza za rok więc można poczynić powoli kroki ku temu, żeby za rok nie przeoczyć Sunrise Festival nad morzem! Odbywa się on pod koniec lipca, co by pogoda dopisała. Mowa oczywiście o Sunrise Festivval, odbywającym się co roku w Kołobrzegu. Wcześniej ów festiwal nosił nazwę Sunrise with Ekwador. Zawsze przyciąga rzesze fanów muzyki elektronicznej i takich jej gatunków jak Trance, Techno, House, czy Elektro. Hity jakie można usłyszeć na festiwalu i tańczyć w ich rytm to między innymi Dj Tiesto i jego słynne „Adagio for strings” lub „Long Way From Home” Fedde’go Le Grandy.  Dziś króluje nieco inny nurt, ale w dalszym ciągu muzyki elektro, i jest to Big Room/Trouse.

Organizatorzy Sunrise Festival w Kołobrzegu

Jeśli chodzi o sam pomysł tego przedsięwzięcia to podjął go Dj Kris. Za tym pseudonimem kryje się Krzysztof Bartyzel nazywany nawet „ojcem polskiej sceny klubowej”. Zaszczytny tytuł nadany mu, ale nie bez znaczenia. To jak dzisiaj polska młodzież imprezuje można przypisać także temu Dj-owi. Człowiek kochający muzykę, tworzący ją na swój niebywały sposób i zrzeszający mnóstwo ludzi do rodziny klubowiczów. To cała kultura i tradycja. Znam ludzi, którzy co roku jeżdżą na Sunrise Festival, nie wydają się być znudzeni, a wręcz odwrotnie czekają z utęsknieniem na ten moment i nie wyobrażają sobie żadnego lata bez tej wspaniałej jak opisują imprezy. Dla nich lato bez Sunrise to jak zima bez karpia i choinki dla większości naszych rodaków. Panuje tam specyficzny klimat, ludzie zapominają o troskach dnia codziennego, po to by tańczyć całą noc, rozmawiać ze sobą i spotykać, zapoznawać ludzi z całej Polski, ale nie tylko.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Festiwal jest odwiedzany również przez Turystów zagranicznych. A więc „Jazdaaaa” (często można było usłyszeć ten tekst w nocnych klubach podczas zabawy…ten i inne oczywiście). Dj Kris obchodził swoje imieniny hucznie i od 1999 roku miały one miejsce w słynnym klubie, znajdującym się w Mielnie – Miami Nice. Owe imprezy cieszyły się wielką popularnością i w 2003 przeniesiono imieniny Krzyśka właśnie do Kołobrzegu, żeby więcej ludzi mogło wziąć w nich udział. Właśnie te imieniny dały początek słynnemu dzisiaj na cały świat kołobrzeskiemu Sunrise Festival!

Jeśli chodzi o historię tego legendarnego już widowiska muzycznego należy tutaj dodać, że z Sunrisu powstał prawdziwy film ukazujący skalę tego wydarzenia i oczywiście wspaniałą zabawę klubowiczów i ciężką pracę DJ-ów. Może wygląda na to, że oni świetnie się bawią, bo na pewno tak też jest, ale nie trzeba zapomnieć, że jest to dla nich również odpowiedzialna praca. W roku 2004 miało miejsce przełomowe wydarzenie, ponieważ odbyły się wówczas dwie imprezy z powodu rezygnacji DJ Krisa jako rezydenta Manieczki Ekwador Exclusive Resident. Poprowadził on wtedy Sunrise Festival w Kołobrzegu przez agencję – MDT Agency ( Music Defeats Time, czyli muzyka pokonuje czas), natomiast Ekwador Manieczki poprowadził Sunrise with Ekwador na plaży w Pustkowie.

Liczby festiwalu

Festiwal w liczbach również wygląda nader imponująco. Przez trzy dni jego trwania przewija się tu ok 90 tysięcy członków! Godziny trwania przedstawiają się następująco piątek 17:00 start, natomiast finisz 4:00 niedziela. Potem troszkę snu się zaleca i oczywiście After Party na plaży. Trzeba pamiętać, że podczas trwania After Party z powodów bezpieczeństwa obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli! Na Sunrisie płaci się nie standardowo pieniędzmi czy kartą, ale żetonami, w które trzeba się zaopatrzyć w kasach nieco wcześniej. Są tutaj także punkty gastronomiczne, można więc zjeść coś ciepłego i pożywnego, żeby nie zasłabnąć z tego natłoku wrażeń. Jest też punkt obsługi medycznej i przenośne toalety typu TOI-TOI.

W roku 2012 Sunrise obchodził swoje dziesięciolecie. Z tego tytułu festiwal trwał wówczas aż 10 dni ( 20-28 lipiec). Wystąpiły takie gwiazdy światowej muzyki klubowej jak: Paul van Dyk, 4 Strings, Ferry Corsten, czy Tom Craft. Następnego dnia, na After Party, od samego rana grzmiała muzyka i nie strudzeni plażowicze bawili się przy jej dźwiękach. Wystąpili: Miqro, Bartes, Eddy D i Neevald i wielu, wielu innych. Podczas obchodów dziesięciolecia imprezy od 23 do 25 lipca odbył się tam Sunrise Fashion Festival, czyli festiwal modowy, warsztaty rysunku, tańca, szycia, fryzjerstwa i inne. Wieczorami zaś podziwiać można było, na pokazach mody, kreacje przykładowo Macieja Zienia.

Mam nadzieję, że choć odrobinę udało mi się zaszczepić w was chęć uczestnictwa w legendarnym Sunrise Festivalu. Uczestnicy tego wydarzenia jednym głosem wołają: „WARTO!”. Wspaniali ludzie, przepiękne, nadmorskie krajobrazy, plaża, fale, morze….w superlatywach można tak bez końca. Sama pisząc zapragnęłam znaleźć się na plaży, poczuć bryzę od morza i posłuchać dobrej muzyki….Zapraszamy więc serdecznie!