Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Port jachtowy w Kazimierzu Dolnym

Port jachtowy w Kazimierzu Dolnym
fot.: Dariusz Cierpiał / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Nie bez znaczenia dla miasta pozostaje fakt, iż Kazimierz był Miastem Królewskim, czyli historyczną osadą, która należała do króla.

Dzisiejsza nasza podróż będzie po niezwykle pięknej krainie, malowniczym mieście, które o każdej porze roku jest chętnie i tłumnie odwiedzane przez turystów z każdego zakątka Polski, a także z całej Europy. Mowa o Kazimierzu Dolnym, to jedno z miast w województwie lubelskim nad Wisłą. Jest także częścią Małopolskiego Przełomu Wisły, czyli regionu rolniczego, którego Kazimierz Dolny wraz z Annopolem, są głównymi ośrodkami miejskimi. Małopolski Przełom Wisły to obszar chroniony, który podzielony został na dwie części zwane: Obszary Natura 2000. Obszary te mają rangę europejską, są dobrze znane i cenione przede wszystkim ze względu na stan rzeki, która przez nie przepływa, mowa o Wiśle.

Krótka historia Kazimierza Dolnego

Kształt regionu świadczy o tym, że jest to dolina ze stromymi zboczami, która wznosi się do około 70 metrów nad poziomem rzeki. Kazimierz Dolny wraz z Puławami i Nałęczowem tworzy trójkąt turystyczny. Na dzień dzisiejszy Kazimierz Dolny zamieszkuje około 3500 ludzi, a powierzchnia miasta wynosi niewiele ponad 30 kilometrów kwadratowych. Nie jest to dużo, jeżeli porównywać miałoby się z innymi, wielkimi miastami polskimi, ale pomimo tego Kazimierz jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie miastem.

Szukasz noclegów w Kazimierzu Dolnym? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny ma piękną historie. Nie bez znaczenia dla miasta pozostaje fakt, iż Kazimierz był Miastem Królewskim, czyli historyczną osadą, która należała do króla. W takim mieście, należącym do króla, mieszczanie mieli większe prawa i o wiele większą swobodę niż na przykład mieszczanie z miast rycerskich. Kazimierz Dolny był Miastem Królewskim za czasów Korony Królestwa Polskiego czyli zwyczajnie mówiąc w czasach średniowiecza. 

Kazimierz Dolny posiada port

W Kazimierzu Dolnym znajduje się Port Jachtowy wraz z polem namiotowym zlokalizowany przy ulicy Senatorskiej, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów, przede wszystkim ze względu na malownicze położenie i bogatą ofertę dla miłośników Kazimierza. Port zlokalizowany jest blisko rynku, jest ogrodzony, dzięki czemu wypoczywający  na polach namiotowych turyści mogą bezpiecznie oddać się urokom natury. Obiekt znajduję się pod nadzorem całą dobę. Panuje tu cisza, spokój, prawdziwa sielanka dla tych, którzy na łonie natury pragną odpocząć od codzienności i zgiełku miasta.

Sezon w Porcie Jachtowym wpisuje się na miesiące od maja do września, natomiast korzystać z jego uroków możemy nieco dłużej, bo już od kwietnia, aż do października. W Porcie Jachtowym w Kazimierzu Dolnym organizowany był nawet spływ kajakowy! Wisła, zwana przez jej miłośników, ostatnią dziką rzeką w Europie, dostarczyła miłośnikom przygód nie lada wrażeń. Spływy kajakowe cieszyły się ogromną popularnością i zainteresowaniem. Pole namiotowe i Kemping Portu Jachtowego są zarządzane przez Bosmana, to on przydziela miejsca i dba o porządek na całym terenie. Z miejsc wypoczynkowych na polu namiotowym czy kempingu, korzystać można w tych samych miesiącach w którym otwarty jest Port Jachtowy.

Pole namiotowe w Kazimierzu Dolnym

Dzieci poniżej 4 roku życia korzystają z miejsc na polu namiotowym za darmo. Dla dzieci od 4 roku życia i dorosłych, opłaty wynoszą od 10 do 15 zł za dobę od osoby, dodatkowo płatne (jednorazowo) są toalety czy prysznice. Wynająć można również miejsce na własny samochód kempingowy czy samochód z przyczepą, za takie miejsce zapłacimy 27 zł za dobę. Pobierana jest również opłata klimatyczna, która wynosi 2 zł od każdej osoby za jeden dzień pobytu. Dodatkowo czeka na nas wiele innych atrakcji, możemy wynająć pole i napalić ognisko, niestety wszystko jest dodatkowo płatne, a wynajem pola pod ognisko (drewno we własnym zakresie), to koszt 100 zł.

Dodatkowe opłaty będziemy musieli również ponieść za cumowanie łodzi czy kajaków. Są to opłaty rzędu kilku złoty, dlatego też nie stanowią one problemu dla turystów, a dla Portu Jachtowego, są niezbędne, by zapewnić turystom jak najlepsze warunki. Mimo wszystko, naprawdę warto skorzystać z uroków Portu Jachtowego, bowiem przepiękny krajobraz, atmosfera tu panująca, malownicza okolica, cisza i spokój są warte tych pieniędzy. To miejsce swą wyjątkowością urzeknie nawet najbardziej wymagających turystów. Doznania estetyczne będą na najwyższym poziomie. Port Jachtowy w Kazimierzu Dolnym, jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji miasta.

Cenną informacją dla tych, którzy podróżują ze swoimi pupilami, będzie to, że na polu namiotowym i kempingu zwierzęta są w pełni akceptowane. Pozostają tam jednak pod nadzorem właścicieli i to oni ponoszą za nie wszelką odpowiedzialność. Zwierzęta nie mogą jednak przeszkadzać i utrudniać pobytu innym wypoczywającym. Na polu namiotowym do dyspozycji jest także pralka. Od centrum miasta, dzieli nas zalewie 0.5 kilometra. Niepowtarzalny klimat tego miejsca na pewno na długo pozostanie w pamięci turystów.

Jest to świetna oferta, skierowana przede wszystkim do tych, którzy za niewielkie pieniądze chcą odpocząć od miejskiego zgiełku, praktycznie wypoczywając na łonie natury. Gdyby jednak wydarzyło się tak, że miejsce nie spełni oczekiwań turysty, Kazimierz Dolny ma w swojej ofercie jest wiele innych miejsc, bowiem baza noclegowa miasta, ze względu na jego turystyczne przystosowanie, jest bardzo bogata.