Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Pijalnie w Krynicy-Zdroju
fot.: DarekKot / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Zacznijmy zatem od najstarszego budynku w Krynicy, jakim jest pijalnia „Słotwinka”, powstała w 1806 roku.

Zwiedzając Krynicę-Zdrój, warto przyjrzeć się kilku ciekawym zabytkom z których miasto jest znane. Do zwiedzania i oglądania jest naprawdę dużo, dziś przejrzymy się kilku najbardziej popularnym zabytkom Krynicy-Zdrój.

Pijalnia Słotwinka w Krynicy-Zdroju

Zacznijmy zatem od najstarszego budynku w Krynicy, jakim jest pijalnia „Słotwinka”, powstała w 1806 roku. Początkowo znajdowała się tam, gdzie teraz znajdziemy Pijalnię Główną, czyli przy krynickim deptaku. Na początku drugiej połowy wieku XIX pijalnię „Słotwinkę”, przeniesiono do Parku Słowińskiego. Pijalnia otwierana jest sezonowo, na potrzeby przybywających turystów oraz dla rozrywki kryniczan. Otwarta jest od 1 czerwca do 30 września w godzinach 10:00-13:00.

Szukasz noclegów w Krynicy-Zdroju? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krynicy-Zdroju

Położenie pijalny „Słotwinka” jest bardzo urokliwe i magiczne, zaciszny park sprawia, że jest to bardzo często odwiedzane miejsce. Można się tu napić wyłącznie wody „słotwinki”, wody słynącej ze swych uzdrowiskowych właściwości. Zalecana jest w leczeniu przewlekłego nieżytu przewodu pokarmowego, chorób wynikających z niedoborów magnezu, to jest: nerwice, lęki, stany stresowe, stany lękowe. Świetnie również oczyszcza organizm z metali ciężkich w nim nagromadzonych.

Tuż obok znajduję się wyśmienita restauracja „Koncertowa”. To miejsce w którym nie tylko zjemy pyszne regionalne, a także europejskie dania, ale także odetchniemy z ulgą od miejskiego hałasu, zgiełku, na moment zapomnimy o troskach. Sam lokal znajduje się w zabytkowym budynku, sceneria jest niezwykła, architektura typowa dla regionu, miejsce bardzo przyjazne i miłe. Turyści zachwalają również menu restauracji, a także obsługę i ogólny, panujący tam klimat.

W ofercie restauracji jest duża ilość win, każdy koneser tego trunku znajdzie coś dla siebie. Posiłki przygotowywane są na bazie przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie, znajdziemy również dania nowoczesne oraz typowe dania wegetariańskie. W pobliże restauracji „Koncertowa” znajduje się kilka ciekawych obiektów, dzięki temu turyści korzystający z pobliskich atrakcji, często wpadają do „Koncertowej” na pyszny obiad. W pobliżu znajdziemy na przykład: Szkoła Narciarska Krynica Ski w której profesjonalni instruktorzy uczą jazdy na nartach. Organizowane są także warsztaty Carvingowe, są to trzydniowe szkolenia „fachowych instruktorów dla fachowych kursantów”.

Fachowe kursy narciarskie

Na warsztaty składa się 15 godzin zajęć na stoku, szusów i zabawy, ale także świetna zabawa w miłym towarzystwie. Dodatkowo na terenie Szkoły Narciarskiej, prężnie działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, do dyspozycji klientów jest kilkadziesiąt kompletów nart karvingowych oraz snowboardów renomowanych firm. Sprzęt przeznaczony jest dla dzieci i dla dorosłych o różnym stopniu zaawansowania. Profesjonalnie przygotowany, ustawione wiązania, wyostrzone krawędzie, wszystko na najwyższym poziomie z myślą o użytkownikach.

Zaledwie 500 metrów od restauracji „Koncertowa” znajdziemy również lodowisko kryte i korty tenisowe. Hala lodowa znajdująca się przy ulicy Park Sportowy im. dr. Juliana Zawadowskiego 5 ma bardzo bogatą i ciekawą ofertę z której chętnie korzystają przyjezdni, ale również i kryniczanie. Do dyspozycji klientów są ślizgawki na które wstęp jest płatny, waha się od 4-10zł, jest także sala fitness, siłownia i korty, gdzie godzina sportowej przyjemności kosztuje od 10-20zł.

W pobliżu „Koncertowej” jest także całoroczny tor saneczkowy, którego oferta przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Na torze saneczkowym zjechać można zarówno w dzień, jak i w nocy. To okazja do przeżycia niesamowitej przygody, duża dawka wrażeń i adrenaliny czeka na chętnych, lubiących dreszcz emocji. Tor jest jedną z ulubionych atrakcji krynickich turystów, A to wszystko dzięki doskonałej lokalizacji w centrum Krynicy-Zdroju na stoku góry "Iwonka". SANKOSTRADA KRYNICA to jeden z najdłuższych torów w Polsce. Długość trasy wynosi około 1 km z czego odcinek zjazdowy ma długość niemal 800 metrów. Kilometr dalej znajdują się wyciągi narciarskie Słotwiny oraz Azoty, a także kolejka na Górę Parkową.

Tor gokartowy w Krynicy-Zdroju

Wspaniałą zabawę i rozrywkę zapewnimy sobie również, odwiedzając tor gokartowy „Adrenalina”. Jest to miejsce przeznaczone dla wszystkich fanów motoryzacji oraz dla wszystkich, lubiących dobrą zabawę. Tor gokartowy znajduje się na terenie klubu sportowego „Przełęcz”, czynny jest każdego dnia, ewentualnie długotrwałe opady deszczu mogą ograniczyć dostępność toru dla klientów. Natomiast jeżeli chodzi o ceny, 10 minut takiej zabawy warta jest 20zł, za 25 minut zapłacimy 40zł.

Warto także odwiedzić zjeżdżalnię pontonową i popularny w Krynicy-Zdrój ”SUN KID”(wyciąg taśmowy). Super zabawa czeka nas również na Kubusiowym Stoku, to właśnie tutaj znajduje się wspomniany  „Czarodziejski dywan”, czyli wyciąg taśmowy SUN KID. Długość wyciągu-100 m, zjeżdżać będziemy, aż 4 minuty. Obiekt ten znajduje się na Górze Parkowej, tak jak zjeżdżalnia pontonowa, czyli  profesjonalna trasa zjazdowa o długości 130 m, oczywiście jak nazwa wskazuje, zjeżdżamy pontonem. Na górę z powrotem, wjedziemy na przenośniku taśmowym. Jeden przejazd kosztuje 4zł, za 10 przejazdów zapłacimy 20zł. To świetna zabawa i rozrywka dla całej rodziny