Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Bukowina Tatrzańska dla narciarzy i nie tylko

Bukowina Tatrzańska dla narciarzy i nie tylko
fot.: Staszek99 / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Do wszystkich atrakcji znajdujących się w tym kompleksie uprawnia nas jeden wykupiony karnet.

Bukowina i jedne z pierwszych informacji o niej pochodzą z wieku XVII. Na początku swego istnienia była to wieś o profilu rolniczym oraz pasterskiej, ale już w dwudziestoleciu międzywojennym to się zmieniło bowiem Bukowina Tatrzańska zapragnęła ze wsi pastewnej wejść w nowy rozmiar – turystyczny. Bowiem znajduje się ta miejscowość na dobrej ku temu trasie – z Poronina do Łysej Polany. Wiele tutaj znajdziemy miejsc przystosowanych do naszego komfortowego noclegu.

Zimowe szaleństwo w Bukowinie Tatrzańskiej

Ale przede wszystkim można tu uprawiać sporty zimowe jak to w górach najczęściej. Służą ku temu wyciągi narciarskie licznie występujące na tym terenie. Znany i często przez Turystów odwiedzany jest położony w Bukowinie Tatrzańskiej narciarski ośrodek zwany „Olczański Wierch” i jego Stacja Turnia z wyciągiem krzesełkowym. Ośrodek znajduje się w Pogórzu Spisko-Gubałowkim. Turnia jest częścią całego kompleksu o profilu narciarskim. Jego nazwa brzmi Olczań – ski. Zrzeszonych jest w nim aż pięć przedsiębiorstw. Przy stacji górnej jest parking przeznaczony dla czterdziestu samochodów oraz na trzy autokary.

Szukasz noclegów w Bukowinie Tatrzańskiej? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Bukowinie Tatrzańskiej

Jest również szkoła snowboardowa oraz narciarska o nazwie Hodorowicz-Sport&SKlart. Są także karczmy zlokalizowane przy górnej oraz przy dolnej stacji Turni. Ulica Olczański Wierch obfituje jeszcze w inne stacje narciarskie. I tak: Mały Kasprowy, który jest wyciągiem orczykowym, a jego długość wynosi 400 metrów. Blisko Małego Kasprowego jest restauracja o nazwie Łygodnik. Kolejny położony przy tej ulicy wyciąg nazywa się Zwyrtlik. Również o długości 400 metrów i jest wyciągiem talerzykowym.

Przy nim jest jeszcze wypożyczalnia sprzętu sportowego, mała gastronomia oraz ski serwis. Kolejny wyciąg zwie się UFO - talerzykowy wyciąg ( 400 metrowy). Wyciąg Skałka to wyciąg orczykowy ( 300 metrowy ) i w jego bliskości położony jest snowpark. Do wszystkich atrakcji znajdujących się w tym kompleksie uprawnia nas jeden wykupiony karnet. Poza tym sztuczne naśnieżenie, oświetlenie.

Terma Bukowina

Przy opisie Bukowiny Tatrzańskiej warto przystanąć na chwile choć przy obiekcie ważnym, zwłaszcza dla relaksu zestresowanych Turystów, których tyle teraz krąży pośród znanych miejscowości o profilu turystycznym. Terma Bukowina, bo o niej mowa jest to kompleks basenów geotermalnych – największy w naszym kraju jak również jeden z bardziej nowoczesnych znajdujących się w Europie. Temperatury są różne, ale zazwyczaj dość wysokie i wahają się od 26 do 38 stopni Celsjusza.

Powierzchnia basenów wynosi 1885 metrów kw. Natomiast pojemność 2260 metrów sześciennych. Termy Bukowina wykorzystują to co najlepsze w głębi terenu, na którym zlokalizowany jest obiekt. Lecznicze i dobroczynne dla naszych organizmów składniki znajdujące się w wodach termalnych na terenie Tatr są tutaj wykorzystane po raz pierwszy. Na północno-zachodnim zboczu Wysokiego Wierchu leży otwór, z którego wydobywa się wodę.

Bukowina Tatrzańska i bomba mineralna

Woda jest taka wyjątkowa, ponieważ posiada unikatowy skład jonowy, a dlatego, że płynie ona w środowisku skalnym, które nasyca ją tym co w skałach najlepsze. Ta woda ma typ siarczanowo- chlorkowo- wapniowo- sodowy. To nie wszystko dobro, które odnajdziemy w tych wodach, bo jest ona zmineralizowana, posiada ważne mikroelementy, niski charakter zasadowy i dobrą twardość. Najważniejsze są zawarte w niej pierwiastki jak wapń, sód, potas, chlor, magnez, siarka, i jeszcze chrom.

Kąpiele w takiej „bombie mineralnej” mogą ochronić człowieka przed Alzheimerem, czy przed Parkinsonem, poza tym łagodzą ból stawów i inne bóle spowodowane stanami zapalnymi. Kąpiel w Bukowinie może nawet działać cuda i wzmacniać nasz układ naczyniowy i sercowy, a także przyśpieszyć przemianę materii, co jest tak ważne na przykład w zmaganiach z otyłością. Nic wiec dodać i nic ująć, tylko przyjeżdżać i kąpać się do woli, bo wiele dobrego można z tego wynieść. Inne atrakcje jakie występują w kompleksie to na przykład sauny o przeróżnym charakterze jak choćby parowe. Ponadto zjeżdżalnie, jacuzzi i wodne masaże. Termy jednak to nie tylko baseny. To również hotel na wysokim poziomie (cztery gwiazdki) i SPA.

Jedzenie w Bukowinie Tatrzańskiej

Restauracja zwana „Morskie Oko” zaprasza na świetne dania nie tylko polskie, ale i światowe, żeby nikogo nie znudzić regionalną, góralską kuchnią. Jest tu także kręgielnia, dyskoteka, karczma „Zbujecki Łygotnik” i miejsce, gdzie znajduje się tylko ekologiczne jedzenie, czyli Activre Bar”. Jeśli ktoś natomiast życzyłby sobie zorganizować w Bukowinie spotkanie biznesowe lub bankiet, czy integracyjny wyjazd z pracownikami to nie ma problemu, ponieważ zaplecze przeznaczone do tych celów zaprasza Państwa. Dla fanów siłowni także coś się znajdzie, a mianowicie Bukovina SPA&Wellness. Sala przeznaczona do Ftnesu, siłownia i aż szesnaście gabinetów kosmetycznych. Prawdziwa mekka dla kobiet uwielbiających, gdy ktoś inny i wykwalifikowany zajmuje się ich urodą. Nie żebyśmy jakoś szczególnie potrzebowały w sobie coś zmieniać, ale zawsze miło jest gdy kompleksowo miła pani kosmetyczka zadba o nasze piękno, prawda?