Rodzaj noclegu
wszystkie
Pokoje Gościnne w Szczawniku
 • Pokoje Gościnne w Szczawniku

Wizytówka

 • Pokoje gościnne:
 • Adres:
 • Aktywny wypoczynek:
 • Pokoje Gościnne w Szczawniku
 • Szczawnik
 • Wypoczynek w siodle, Mountainboarding / Dirtboarding, Narciarstwo, Narciarstwo biegowe, Snowboard, Skutery śnieżne, Trekking, Nordic walking, Wędrówki piesze, Rowery, Offroad, Quady, Wspinaczka
 • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
 • Zapytaj o wolne miejsca
Pokoje Gościnne w Szczawniku
  Pokoje gościnne w malowniczo położonym budynku. Noclegi w komfortowych warunkach, rodzinna atmosfera, dogodna lokalizacja.

  Przedstawiona oferta ma charakter orientacyjny, prosimy o kontakt w kwestii szczegółów.

  Szczawnik - Miejscowość położona niedaleko Muszyny. Znajduje się w Beskidzie Sądeckim, u stóp Pustej Wielkiej (1061 m n.p.m.) i Kotylniczego Wierchu (1033 m n.p.m.). Położona jest w dolinie potoku Szczawnik, dopływu Popradu, na wysokości 520–620 m n.p.m. Szczawnik stanowi zespół uzdrowiskowo-wypoczynkowy gminy uzdrowiskowej Muszyna. Znajdują się tu zasoby wód mineralnych typu szczaw wodorowęglanowo-sodowo-magnezowo-wapniowo-żelazistych z duża zawartością wolnego dwutlenku węgla oraz ekshalacje gazu (mofety). Źródła miejscowe to samowypływy i odwierty o głębokości 150–300 m. Jedno z popularnych źródeł wytryskuje w pobliżu cerkwi. Blisko centrum znajduje się wyciąg narciarski i znakowany szlak narciarski dla śladowców. Na wschód od wsi prowadzi turystyczny szlak zielony ze Złockiego na Jaworzynę (1114 m n.p.m.), a od wsi na północ żółty przez Pustą Wielką do Żegiestowa.
  Szczawnik to prężnie rozwijająca się wieś,nowe domy budowane z myślą o letnikach i wczasowiczach. Estetyczne walory krajobrazowe, obfitość lasów, czyste powietrze, nieskażone środowisko, cisza i spokój stwarzają dogodne warunki do wypoczynku.
  W Szczawniku znajduje się dawna cerkiew drewniana z XVIII w pw św Dymitra. Wnętrze, podobnie jak inne cerkwie dawnego Klucza Muszyńskiego, zachowało wystrój cerkiewny. Wewnątrz - późnobarokowy ołtarz boczny datowany na 1729 rok z ikoną Przemienienie Pańskie oraz z obrazem Chrystus w grobie. Obecnie kościół katolicki.
  Szczawnik i otaczające góry to świetne miejsca do uprawiania turystyki konnej.
  Przebiega tędy szlak konny, który wiedzie w kierunku zachodnim przez Góry Milickie, Rezerwat Wierchomla, Łomnicę-Zdrój do Piwnicznej-Zdroju i dalej na północ w kierunku Nawojowej i zachód na Przehybę, oraz w kierunku wschodnim przez Jastrzębik w Pasmo Jaworzyny Krynickiej.
  Latem można znaleźć schronienie przed upałami na pobliskim basenie.Kąpielisko usytuowane jest na terenie ośrodka wypoczynkowego. W pobliżu także basen kryty dla dzieci. Można również skorzystać z zaplecza gastronomicznego.

  Udogodnienia i wyposażenie

  Grill
  Miejsce na ognisko
  Ogród

  Aktywny wypoczynek w okolicy

  Wypoczynek w siodle w najbliższej okolicy
  Mountainboarding / Dirtboarding w najbliższej okolicy
  Narciarstwo w najbliższej okolicy
  Narciarstwo biegowe w najbliższej okolicy
  Snowboard w najbliższej okolicy
  Skutery śnieżne w najbliższej okolicy
  Trekking w najbliższej okolicy
  Nordic walking w najbliższej okolicy
  Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
  Rowery w najbliższej okolicy
  Offroad w najbliższej okolicy
  Quady w najbliższej okolicy
  Wspinaczka w najbliższej okolicy
  captcha
  pola wymagane zostały oznaczone symbolem
  Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię

  od 30 zł za osobę

  Dostępne miejsca noclegowe:

  Pokój 2-osobowy z łazienką, TV30 zł za osobę
  Oferta przykładowa. Prosimy o kontakt w kwestii szczegółów.
  Pokój 3-osobowy z łazienką, TV30 zł za osobę
  Oferta przykładowa. Prosimy o kontakt w kwestii szczegółów.
  Pokój 4-osobowy z łazienką, TV30 zł za osobę
  Oferta przykładowa. Prosimy o kontakt w kwestii szczegółów.
  Zapytaj o wolne miejsca
  Dodaj do schowka